Niesamowita Pietruszka z Kurkumą
25 października 2015
Detox Melisowy
31 października 2015
Pokaż wszystkie

Soda oczyszczona fakty i mity

Na prośbę Ani M. Pozdrawiam na dobrej drodze do Zdrowia !

Co kryje się pod nazwą soda oczyszczona?

Soda oczyszczona inaczej wodorowęglan sodowy. Czy wiesz że wodny roztwór wodorowęglanu sodu ma odczyn słabo alkaliczny. Z kwasami (obecnymi w soku żołądkowym HCL) reaguje z wydzieleniem dwutlenku węgla i wody:

NaHCO3 + HCl → NaCl + H2O + CO2↑
NaHCO3 + CH3COOH → CH3COONa + H2O + CO2↑

Związek również w podwyższonej temperaturze ulega intensywnemu rozkładowi, wydzielając dwutlenek węgla.

Wodorowęglan sodowy po podaniu doustnym zobojętnia kwaśną treść żołądka z wydzieleniem dwutlenku węgla. Co to oznacza w praktyce?To oznacza ze będziemy mieli problemy z zakwaszeniem naszego żolądka, a po krótkim czasie z Helicobacter pyrioli… Wodorowęglan sodowy po podaniu doustnym przyczynia się do alkalizacji płynów ustrojowych, alkalizuje mocz i działa moczopędnie. Wzmaga wydzielanie gruczołów śluzowych dróg oddechowych, wywiera słabe działanie przeciwwymiotne.

Czy Soda to (1)

Za to zastosowany zewnętrznie w postaci roztworów ułatwia oczyszczanie ran, działa miejscowo przeciwzapalnie dzięki zmianie odczynu zapalnie zmienionych tkanek. Soda działa jako środek przeciw obrzękowy dlatego stosowana jest w katarze, zapaleniu gardła a także urazach.

Brzmi obiecująco, więc ?

Dzięki temu ze odczyn soku żołądkowego jest kwaśny powoduje on denaturacje i trawienie białek które dostają sie do przewodu pokarmowego w formie pokarmu. Niskie pH w żołądku aktywuje pepsynogen, tworząc pepsynę, która „tnie” białka na mniejsze cząsteczki łańcuchowe, a te mogą być dalej trawione i wchłaniane. Regularne dodawanie roztworu zasadowego jakim jest soda oczyszczona do soku żołądkowego podnosi pH i zaburza wchłanianie białek z przewodu pokarmowego. Pepsyna w pH powyżej 5 nie jest aktywna. Wypicie sody w trakcie posiłu podniesie więc pH soku do wartości buforowej i większość białka z pokarmu po prostu sobie „przeleci” przez układ pokarmowy. Przy przyjmowaniu dużych ilości sody oczyszczonej zaburzany też równowagę sodu w organizmie co jest odradzane przy nadciśnieniu i zatrzymywaniu wody w organizmie. Organizm będzie dążył do szybkiego usunięcia sody z organizmu więc naturalnie zakwaszone środowisko moczu i nerek ulegnie alkalizacji.

Zdrowy styl życia bazuje na odżywianiu alkalicznym z przewagą warzyw. Współczesne odżywianie ze zwiększoną ilością cukru, mięsa, zboża, alkoholu i napojów gazowanych, wytwarza w organizmie odczyn kwasowy, sprzyjający rozwojowi mikrobów i grzybów. To fakt.

Choroby nie powstają w organizmie o charakterze alkalicznym. To również fakt.

Poprzez odpowiednią terapię może podnieść środkowisko organizmu do bardziej zasadowego. Dieta Ewy Dąbrowskiej jest jednym z wielu przypadków gdzie zanotowano remisje stanu chorobowego poprzez oczyszczanie organizmu i jego alkalizacje głodówką warzywną. To metodę z całego serca polecam.

Jeżeli jednak jesteśmy w sytuacji podbramkowej i potrzebujemy szybkiego podniesienia pH proszę bardzo. Zdecydowanie jednak nie polecam stosowania sody długoterminowo jako profilaktyka. Nie ma długofalowych badań w których sprawdzone były by skutki regularnego przyjmowania sody.

Jeżeli chcesz zastosować kurację sodą pij ją tylko i wyłącznie na czczo. Popijając szklanką zwykłej wody po 20 min od wypicia sody. Rozpuszczaj wtedy sodę w gorącej wodzie zgonie z radą prof. Nieumywakina w rozmowie o sodzie w leczeniu człowieka https://www.youtube.com/watch?v=voc-yjVJFa8

Istnieje cała masa ludzi, którzy twierdzą, że wyleczyli się stosując sodę oczyszczoną z miodem i wodą.

Po więcej informacji w leczeniu raka polecam VISMAYA, ph kills cancer, benefits and risks, leczy, cudowna mieszanka.

 

Soda to środek CUD w domu! Do czego warto stosować sodę.

Inhalacje na katar i zapalenie górnych dróg oddechowych

Do miski wlewamy około litr wrzątku i dodajemy łyżkę stołową sody oczyszczonej. Głowę nakrywamy ręcznikiem, nachylamy się nad miską, wdychamy powietrze nosem, a wydychamy ustami. 10-minutowe inhalacje stosujemy 1-2 razy dziennie. Działając przeciwobrzękowo, ułatwiają oddychanie.

Płukanki z sody na chore gardło

Soda oczyszczona rozpuszczona w ciepłej wodzie to najskuteczniejszy sposób na bolące gardło. Szybko przynosi ulgę płukanie gardła sodą przy anginie 1/2 łyżeczki sody na 1/2 ciepłej szkl. wody, płukać jak najczęściej.

Płukanki do ust

Soda neutralizuje kwaśne środowisko w ustach i tym samym zapobiega próchnicy lub zwalnia jej przebieg. Do płukanek stosujemy roztwór z pół łyżeczki sody i pół szklanki wody. Zapachy zostaną zneutralizowane, a nie tylko przykryte pięknym „sztucznym” zapachem.

Leczenie aft

Zmienione miejsca smarować wodą z odrobiną sody co najmniej cztery razy dziennie przy użyciu czystego wacika.

Na zmęczone stopy

Pomocna na zmęczone stopy będzie kąpiel w wodzie z dodatkiem sody.

Okłady z sody na urazy

Przeciw obrzękom po urazach stosujemy okład z roztworu sody.

Swędzenia po ukąszeniach owadów
Aby złagodzić swędzenie, nasyp trochę sody do ręki i dodaj kropelki wody i pocieraj nią swędzące miejsce. Pozostaw do wyschnięcia.

Pasta do zębów

Pasta wykonana z sody oczyszczonej i 3 procentowego roztworu nadtlenku wodoru może być stosowana jako alternatywa dla komercyjnych past do zębów bez fluoru. Możesz też po prostu zanurzyć szczoteczkę z pastą do sody oczyszczonej, dzięki czemu pasta będzie miała skuteczniejsze działanie.

Czyste szczotki i grzebienie

Usuń z grzebieni i szczotki do włosów nich naturalne tłuszcze i resztki włosów. Do małego pojemnika z ciepłą wodą wsyp 1 łyżeczkę sody oczyszczonej i wymocz w tym grzebień lub szczotkę. Wypłucz i osusz.

Nasyp niewielką ilość sody na dłoń, polej swoim ulubionym szamponem. Umyj głowę i dokładnie spłucz. Twoje włosy będą czystsze i łatwiejsze w układaniu.

Jeśli chcesz się dowiedzieć jak poprawić swoje zdrowie tylko poprzez picie wody, kliknij w grafikę poniżej i pobierz bezpłatny PDF z dokładnymi wskazówkami. Są tam też potrawy które kochają Nasze Maluchy.

Proszę podziel się tym artykułem ze swoimi znajomymi. Każdemu może się przydać. Jeżeli nie chcesz go udostępniać możesz go po prostu POLUBIC. Dziękuję Bardzo.

10 Komentarze

 1. Piotr Rumczyk napisał(a):

  Pasjonujące informacje. Będę tu zerkać. Kiedy kolejne zapisy?

 2. Mnóstwo bardzo przydatnych informacji. Wypróbuję dziś płukankę z sody na bolące gardło ;). jak pomoże dam znać :).

 3. Andrzej napisał(a):

  Co to znaczy stosowanie sody długoterminowo? Bardzo nieprecyzyjne określenie, które każdy może inaczej rozumieć.

 4. raf napisał(a):

  Pije sode od roku dorzucilem plyn lugola . Rewelacja. Pozbylem sie luszczycy paznokci i ciala boli stawow nerek kolatania serca dusznosci zakwasow po silowni i mam powera. Polecam i pozdrawiam

 5. Basia Welin napisał(a):

  Czy czasem nie napisał tego artykułu ktoś z mafii farmaceutycznej. Znam osoby, które wyleczyły sodą duże dolegliwości. Trzeba tylko pamiętać o zakwaszaniu żołądka, co jest bardzo proste i ewentualnym dołożeniu do kuracji potasu. To tak z grubsza…..

  • Joanna z Zielonego Detoxu napisał(a):

   Masz Basiu rację – dlatego zalinkowalam w tekście źrodla ktore mowia o tym ze soda pomogła.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × 5 =