8 rzeczy które musisz wiedzieć by uzdrowić swoją kuchnię
4 kwietnia 2016
Hashimoto? Mity i fakty !
4 kwietnia 2016
Pokaż wszystkie

Jak kiełkować i dlaczego ?

Co roku zachodzę w głowę, dlaczego rzeżucha i inne kiełki nie królują częściej na naszym rodzinnym stole. Bogactwo oferty kiełków jest niesamowite, w sklepach znajdziemy nasiona: rzeżuchy, brokuła, rzodkiewki, słonecznika, fasoli mung, buraka, kapusty, zbóż i wiele innych.

5 korzyści płynących z kiełkowania i dlaczego warto uprawiac samemu kiełki:

  1. zdrowie na talerzu, o właściwościach zdrowotnych kiełków piszę poniżej
  2. nauka przyrody w praktyce
  3. uczenie dziecka systematycznego sprawdzania postępów wzrostu rośliny i regularnego jej podlewania
  4. kreatywne spędzanie wspólnego czasu
  5. dzieci zazwyczaj chętnie sięgają po rzeczy, które same przygotowały, możemy udekorować kiełkami kanapkę naszego dziecka

Nie jest na potrzebne żadne specjalne urządzenie (choć takie też możecie oczywiście kupić). Wystarczy nam wyparzony słoik z gazą. Nasiona rzeżuchy są bardzo łatwe w uprawie, potrzebują jedynie wody, powietrza i światła, wyrosną wszędzie, nawet na nasączonych papierowych ręcznikach czy gazie.

Kiełki najlepiej rosną w temperaturze między 18-21 stopni C. Zazwyczaj (w zależności od rodzaju nasion) są gotowe po 2-7 dniach. Aby były chrupiące, można je przepłukać przed podaniem. Warto jeść kiełki codziennie! Są szczególnie cenne w trakcie choroby, zmęczenia, ponieważ dodają energii. Są fantastycznym dodatkiem do sałatek, omletów, jajecznicy, pasty, jogurtu czy kanapki. Stanowią alternatywę dla takich ziół jak koperek czy szczypiorek.

Dlaczego kiełki są takie zdrowe?

Kiełki to skarbnica witamin i mikroelementów. Zapewniają nam tak wiele a są ta proste w wycodowaniu. Daja nam dobre samopoczucie, szczupłą sylwetkę, a nawet przeciwdziałają wielu chorobom cywilizacyjnym. W tych małych ziarenkach podczas kiełkowania uaktywniają się enzymy, czyli magiczne kuleczki które przetwarzają substancje odżywcze tak, aby nasz organizm mógł je w większym stopniu przyswoić.

Korzystajmy z natury jak najwięcej!

Spodobało się? Proszę podziel się tym artykułem ze swoimi znajomymi. Im tez przydadzą się te informacje. Dzięki Twojemu polubieniu artykuły takie jak ten będą nadal powstawać. Dziękuję Bardzo.

Jeśli chcesz się dowiedzieć jak smacznie i zdrowo gotować, kliknij w grafikę poniżej i pobierz bezpłatny PDF z przykładami posiłków na cały tydzień. Są tam też potrawy które kochają Nasze Maluchy.

Proszę podziel się tym artykułem ze swoimi znajomymi. Każdemu może się przydać. Jeżeli nie chcesz go udostępniać możesz go po prostu POLUBIC

Autorką jest pani Sylwia Napieraj, która serdecznie zaprasza do jej sklepu www.uwolnijkuchnie.pl oraz bloga kulinarnego www.zmiloscidozycia.pl

Sylwia-Napieraj-2Jestem szczęśliwą żoną i mamą trójki dzieci.

Trzy lata temu zaryzykowałam i przeprowadziłam rewolucję żywieniową w swoim domu.

Czy było łatwo? NIE. Czy są efekty? TAK.

Zjadamy 2 skrzynki tygodniowo warzyw i owoców. Nasza kuchnia jest kolorowa, pachnąca i prosta! Nareszcie wiem, że była to najlepsza decyzja w moim życiu. Piękno i smak tkwią w naturze i prostocie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

dwadzieścia − dziewięć =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.