Naprawa i regeneracja jelit jako początek leczenia każdej choroby!
10 marca 2017
Zajadanie stresu – Zielone koktajle rozwiaza ten problem #12
12 marca 2017
Pokaż wszystkie

Jak naprawić jelita w 3 krokach.

Alergie, choroby skóry, choroby serca,  nabrzmiały brzuch, spadek odporności, nowotwory, łatwo łapiemy infekcje i stale nie mamy energii do życia, choroby autoimmunologiczne, np. choroba Leśniowskiego-Crohna. Pokażę Ci jak naprawić jelita w 3 krokach:

Jeżeli chociaż raz odpowiedziałaś twierdząco – to jest artykuł – do przerobienia ! Masz jelita które potrzebują REGENERACJI !

Proces naprawy oraz leczenia jelit jest 3 stopniowy:

 1. Oczyszczanie jelit
 2. Uszczelnianie jelit
 3. Odbudowa flory bakteryjnej jelit

1. Oczyszczanie jelit

Zapewne słyszałaś o wielu metodach oczyszczania jelit, np. mixy soków, koktajli, młody jęczmień, czy babka płesznik. Sposoby te na pewno pomagają, ale ich skuteczność waha się w przedziale od 20% do 40%, w zależności od: ilości oraz jakości substancji oczyszczających, regularności przyjmowania i naszej konsekwencji, ponieważ te kurację należy cyklicznie powtarzać. Jak oczyścić jelita ze złogów skutecznie, usuwając ponad 60%, 70% a nawet 90% zalegających, gnijących złogów z jelit?

Jak zrobić to bardzo TANIO ?

W bardzo prosty sposób:

Składniki:

 • 300 gram – Młodego jęczmienia.
 • 150 g.- Babki płesznik.
 • 100 g. – Nasion Chia (szałwia hiszpańska).
 • 70 g. – Mielonego ostropestu plamistego.
 • 30 g. – Lnu.

Składniki należy wymieszać dokładnie ze sobą.

Dawkowanie:

1,5 (półtora) łyżeczki od herbaty wymieszać ze szklanką ciepłej/letniej wody, najlepiej spożyć 20-30 min. przed posiłkiem. Należy pić 3 szklanki mikstury dziennie, kuracja trwa 3 miesiące. 

Uwagi:

W trakcie kuracji należy pić 2 litry wody dziennie, do wody zaleca się dodawać szczyptę soli himalajskiej.

2. Uszczelnienie jelit

Ścianę jelita silnie uszkadzają i rozszczelniają PESTYCYDY (najsilniej Glyphosate) i GLUTEN a także podczas co-reakcji kazeina. Jeżeli spożywamy gluten i roundup (glyphosate) jednocześnie, szkody w jelitach podnieście do kwadratu!

Obecna przemysłowa kultura żywienia dostarcza do naszego organizmu duże ilości glutenu i pestycydów, z którymi organizm sobie nie radzi. Po spożyciu pestycydów lub glutenu, już po 15 minutach, gdy substancje te dotrą do jelit, połączenia komórkowe ulegają rozpadowi i wszystkie szkodliwe substancje zaczynają wlewać się z jelit do naszego organizmu. Zauważyłaś ze po zjedzeniu świeżyc bułeczek czy makaronu czujesz się tak cudownie „pełny” i rozleniwiony?

Komórki jelita regenerują się średnio co 3 dni! Aby uszczelnić jelita należy wyeliminować całkowicie pestycydy z roślin, warzyw oraz zbóż! Należy również odstawić gluten i kazeinę czyli wyeliminować nabiał.

Uszczelnianie jelit można przyśpieszyć, należy odstawić całkowicie gluten i pestycydy, a dodatkowo przeprowadzić kurację oczyszczającą przy pomocy miodu gruszkowo–ziołowego według przepisu św. Hildegardy:

„Składniki:

 • 1.5 kg obranych gruszek (ekologicznych)
 • 8 łyżek miodu (z polskiej pasieki ekologiczny)
 • 100g mieszanki ziołowej złożonej z 35 g korzenia wszewłogi górskiej, 28g korzenia galgantu, 22 g korzenia lukrecji, 15 g cząbru ogrodowego (gotowe mieszkanki do kupienia w sklepach internetowych)

Przygotowanie:

Odszumować miód czyli podgrzać go cały czas mieszając dopóki nie przestanie tworzyć się piana (resztki wosku i pyłków kwiatowych). Pianę zebrać i wyrzucić. Jak miód jest wysokiej jakości to piany nie będzie w ogóle. Gruszki ugotować, wodę odcedzić, wymieszać na mus. Dodać rozgrzany miód i zioła. Wymieszać i zagotować. Przelać do czystych słoiczków, odstawić do góry dnem. Przechowywać w lodówce.

Miód-gruszkowo-ziołowy jemy bez żadnych dodatków (samodzielnie) lub jako smarowidło, np. na chleb orkiszowy.

Kuracja trwa minimum 4 tygodnie.

Dawkowanie:

 • 1 łyżeczka przed śniadaniem
 • 2 łyżeczki przed obiadem
 • 3 łyżeczki przed kolacją

Dzieci ten sam schemat, lecz dawki zmniejszyć i dostosować do wieku oraz wagi.”

Kuracja św. Hildegardy, oczyszcza cały organizm łącznie z jelitami!

Suplementacja:

Berberyna – 400 mg. x2-3 dziennie. Berberyna jest alkaloidem, doskonale leczy i reneguje jelita. Berberyna niszczy komórki nowotworowe jelita!

Niestety GIS nakazał wycofać z rynku wszystkie suplementy zawierające Berberynę, ponieważ Berberyna wykazuje silne działanie lecznicze. GIS uargumentował swoją opinie, krótko: Berberyna ma działanie toksyczny (ale dla komórek nowotworowych!). Ten sam GIS uważa, że roundup (Glyphosate), nie jest szkodliwy, jedynie trzeba uważać, aby nie dostał się do płuc lub oczu, ponieważ roundup wypala żywe komórki i może, np. całkowicie oślepić człowieka!

Olej kokosowy – do diety należy włączyć nierafinowany olej kokosowy, stosować 2x dziennie po 1 łyżeczce od herbaty. Olej kokosowy można dodać do zimnych potraw lub używać zamiast masła. Olej kokosowy działa w jelitach przeciwgrzybicznie!

L-Glutaminaod 2 do 8 gramów x2 dziennie. Glutamina jest źródłem energii dla komórek jelita cienkiego, badania kliniczne wykazały, że glutamina wspiera leczenie zespołu nieszczelnego jelita. Podczas długoterminowej suplementacji glutaminą, rekomendowana jest suplementacja witaminami z grupy B (np. B-complex).

Do diety podczas uszczelniania jelit koniecznie włącz świeżo wyciskany sok z BURAKA!

Jeżeli planujesz ciąże zerknij czym warto się suplementować:

 1. Odbudowa flory bakteryjnej jelit czyli probiotyki !

 

UWAGI:

Usuwanie polipów w jelicie grubym i jelicie cienkim!

Wyżej przedstawiona kuracja całkowicie USUWA polipy z jelita cienkiego i grubego! Istnieją setki publikacji naukowych, które potwierdzają skuteczność powyższej metody, jednak żywy dowód mam w najbliższej rodzinie. W mojej rodzinie z pokolenia na pokolenie, wiele osób chorowało z powodu chorób jelit, m.in. na nowotwory jelita. W tym roku w mojego ojca, wykryto kilka sporych guzów/polipów w jelicie, największy miał prawie 3 cm średnicy. Oczywiście od razu został skierowany na zabieg usunięcia, na który musiał czekać ponad 4 miesiące. Przez te 4 miesiące regularnie stosował powyższą kurację. Berberyna była tutaj środkiem leczniczym, środkami wspomagającymi leczenie jelit był ekstrakt z owocu granatu oraz ekstrakt z zielonej herbaty. Dodatkowo codziennie stosował przeciwutleniacze niwelujące wolne rodniki.

Całość suplementacji wyglądała następująco:

 •  Ubichinol – 100 mg 3x dziennie
 • Resveratrol – 200 mg 1x dziennie
 • Berberyna – 400 mg 3x dziennie
 • Ekstrakt z zielonej herbaty (Green Tea Extract ) – 2 kapsułki po 315 mg 2x dziennie
 • Ekstrakt z owocu granatu (pomegranate) – 250 mg 2x dziennie
 • L-lysine –  od 1 do 2 gramów 1x dziennie
 • wit. D3 – 5000 IU 1x dziennie
 • wit. K2 – 100 mcg 1x dziennie
 • Olej kokosowy nierafinowany – 1 łyżeczka 2x dziennie

Przy okazji tato oczyścił organizm z wszelkiego rodzaju robaków i pasożytów stosując Vernicadis. Jaki był tego efekt? Zdumiewający! Lekarz z Wrocławia, który miał przeprowadzić zabieg usunięcia, klnął na lekarza, który przeprowadzał badanie, ponieważ uważał, że ten pomylił wyniki z innym pacjentem :). W 4 miesiące wszystkie polipy całkowicie zniknęły. Z racji, że mój ojciec nie do końca wierzył w skuteczność metody, poszedł na zabieg, aby sprawdzić stan jelit i sam był w szoku ze skuteczności naturalnego leczenia.

Nowotwory jelita.

Udowodniono, że Berberyna niszczy komórki nowotworowe jelita. Należy jednak pamiętać, że w badaniach nad jej skutecznością w leczeniu nowotworów podawano pacjentom duże dawki Berberyny połączonej z wieloma innymi substancjami leczniczymi, aby uzyskać efekt synergii. Leki z Berberyny podawano do ustnie, jaki i do jelitowo (w postaci czopków). Faktem jest, że Berberyna ma ogromny potencjał leczniczy, jednak należałoby porządnie wgłębić się i przestudiować ten temat, aby przedstawić konkretne oraz szczegółowe schematy leczenia.

Podsumowanie! 

Wszystkie 3 etapy oczyszczania jelit można stosować równocześnie, wręcz należy równolegle oczyszczać jelita i odbudowywać florę bakteryjną.

Każdy proces leczenia rozpoczyna się w jelitach! Czy cierpisz na jakąkolwiek chorobę przewlekłą, np. chorobę serca, autoagresję, nowotwór, cukrzycę, Parkinsona, alergie, etc. Fundamentem każdego leczenia jest naprawa jelit! Oczywiście każda jednostka choroba ma swoje indywidualne metody, suplementy, schematy, elementy lecznicze, ale 1 czynnik leczenia jest zawsze niezmienny – regeneracja jelit. No może 2 elementy 🙂 Regeneracja jelit i prawidłowy poziom wit. D3. Naprawa i dbanie o jelita musi być ZAWSZE podstawowym i pierwszym elementów procesu leczenia każdej choroby.

DSC03496-1-768x576

Autorem tego artykułu jest Konrad z sekretyhipokratesa.pl/

Zapraszamy na jego świetnego bloga po sporą dawkę wiedzy, praktycznych porad, inspiracji oraz ciekawych informacji na temat medycyny naturalnej.

Kontakt: konrad@sekretyhipokratesa.pl

 

Źródło:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4425560/

 

http://www.raysahelian.com/coloncancer.html

http://www.zywnoscdlazdrowia.pl/10/04.html

http://blog.magdalenasidor.com/?p=370

http://www.medicinenet.com/small_intestinal_bacterial_overgrowth_sibo/article.htm

http://www.gaiam.com/discover/573/article/fix-gut-7-steps-intestinal-health/

http://medycznyolej.org/berberyna/

http://www.thelancet.com/journals/lancet/article/PII0140-6736(93)90939-E/abstract

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7627502

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2898551/

http://www.webmd.com/vitamins-supplements/ingredientmono-878-glutamine.aspx?activeingredientid=878&

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

13 + 1 =