Mam na imię Joanna i przyjaciele nazywają mnie Joanną z Zielonego Detoxu.

Kiedyś kończąc studia na Politechnice Warszawskiej nie wyobrażałam sobie siebie jako osoby dbającej o zdrowy tryb życia. Najważniejsza była kariera. Biegałam z jednej pracy do drugiej, w przelocie widując jedzenie 😉 i rodzinę. Nie piłam wody na czczo i leczyłam się jednym antybiotykiem za drugim.

Od tego czasu troszeczkę się zmieniło;)

Ale po kolei jak to się stało i jak to było u mnie? Był dramat.

Wszystko zaczęło się przez problemy zdrowotne mojej Mamy. To z tego powodu zaczęłam interesować się zdrowym jedzeniem, sokoterapią, wpływem psychiki na zdrowie i gruntownym oczyszczaniem organizmu.

Wciąż nie mogę zrozumieć jak to się dzieje że skuteczność chemioterapii określa się jako przedłużenie życia pacjenta o 3 miesiące. I waha się w przedziale od 1 do 5 %. Wiedzieliście? Dla mnie to jakiś żart. Ze światem jest coś nie tak.

Lekarze zamiast leczyć przyczyny, przepisują nam kolejne leki i napędzają całą machinę a firmy farmaceutyczne zarabiają olbrzymie pieniądze. Na mojej ulicy roi się od aptek. Jest jedna na każdym rogu. I w każdej jest ruch ! Firmy farmaceutyczne tylko zacierają ręce i kiedy już raz, z jedną chorobą „nieuleczalną” lub „przewlekłą” wpadamy w ich sidła to się z nich nie uwolnimy.

Wmawia się nam że ta choroba już z nami zostanie i że nie wiadomo dlaczego powstała albo że jest genetycznie uwarunkowana, albo że dużo osób choruje i już tak jest – trzeba nauczyć się z tym żyć.

Zauważyliście że z czasem osoba która zaczęła brać leki bierze ich coraz więcej? Dajemy się wykorzystywać poprzez dezinformacje, brak cierpliwości i samozaparcia a często też wiedzy o tym jak pomagać naszemu organizmowi by samemu wychodził z infekcji i chorób. Ten blog to efekt mojej niezgody na taki stan !

Komórki rakowe.

Organizm sam jedyny jest w stanie zlikwidować komórki rakowe bez powikłań i skutków ubocznych, tak jak to czyni na co dzień, bo co godzina pojawia się kilka takich zmutowanych komorek w naszym ciele. Wiedzieliście? Nie rozumiem czemu nikt o tym nie mówi !

I stąd teoria że usunięcie obciążenia jakim są bakterie np helicobacter, wirusy np opryszczki, grzyby np na paznokciach czy Candida w jelicie pomaga organizmowi samemu o siebie dbać i likwidować komórki rakowe. Jeżeli organizm jest przeciążony bo zmaga się na co dzień z małymi choróbskami jak zgaga, hemoroidy, nalot na języku, zatwardzenia to nic dziwnego ze sobie nie daje rady z mutacjami komórek. I stąd moja fascynacja oczyszczaniem 🙂 A od kiedy przeprowadziłam kilka takich oczyszczań na sobie i poczułam efekt w postaci fantastycznego samopoczucia zakochałam się w DETOXIE obłednie.

Temat ten stał się moją pasją i brakującym kawałkiem układanki w temacie „zdrowia”.

Na tym blogu zamieszczam sposoby jak oczyścić swój organizm. Dzielę się przepisami na zdrowe odżywianie mam nadzieję że i Ciebie zainspirują 😉 A jeżeli wciąż czujesz się zagubiona i potrzebujesz indywidualnego podejścia – napisz do mnie, wspólnie znajdziemy rozwiązanie ! Daj  mi też chwilkę na odpowiedz, średnio otrzymuję ok 150 maili dziennie.

W sieci jest bardzo dużo blogów lifestylowych poświęconych zdrowemu trybowi życia czy blogów kulinarnych pełnych obłędnie wyglądających przepisów bezglutenowych, wegetariańskich, wegańskich. Jednak to miejsce jest i mam nadzieję że wraz z Tobą będzie  jeszcze bardziej wyjątkowe bo można znaleźć tu zrozumienie swoich problemów wśród życzliwie nastawionej społeczności.

Mam nadzieję, że coś z tego przyda się również i Tobie.