Zanim wydasz kolejne 100 zł w supermarkecie

5 metod na to JAK OGRANICZYC SŁODZYCZE w diecie dziecka
1 marca 2016
NIESAMOWITE !!! Jak zachorować na raka, choroby serca i zniszczyć sobie wątrobę? Jak zrujnować swoje zdrowie?
1 marca 2016
Pokaż wszystkie

Zanim wydasz kolejne 100 zł w supermarkecie

Życie zaczyna się kręcić wokół posiłków, czas w ciągu dnia zaczyna być dzielony na ten przed śniadaniem, po śniadaniu itd. Czy to nie brzmi jak kult jedzenia i czy to jest aby na pewno zdrowe podejście? Jak przyrządzić zdrowe proste ale smaczne posiłki?

Ile razy spędzamy wiele czasu i wkładamy wiele wysiłku w to, aby posiłek był na tzw. „wysokim poziomie”. Jeździmy do odległego sklepu po wyjątkowe produkty, często orientalne nie z naszego regionu itd.

Czy potrafimy jeszcze cieszyć się z prostej owsianki z jabłkiem?

 

 

Zauważyliście, że dzieci posiadają tę naturalną cechę cieszenia się z prostych rzeczy? Może czasem warto czerpać z nich przykład…

Dbanie o jakość posiłków jest ważne, ale nie ma sensu, abyśmy całe swoje życie układali pod kątem walki o zdrowe jedzenie.

Dbałość o posiłki ma sens tylko wtedy, jeśli potraktujecie je jako narzędzie do czegoś więcej… np do zdrowia Twojej rodziny a wtedy warto przygotowywać zdrowe posiłki.

Po co nam zdrowie, jeśli nie mamy z kim dzielić naszego życia? Po co nam zdrowe dzieci, skoro nie mamy czasu lub chęci spędzać z nimi czasu? Zdrowe jedzenie ma pomóc Wam lepiej przeżywać Wasze życie.

Jest jedynie środkiem, swoją drogą możemy sprawić by był niezwykle przyjemnym.

Zdrowi, pełni życia, radości i pokoju ducha, potrafimy wiele. A abyśmy byli zdrowi musimy przygotowywać zdrowe posiłki. Możemy służyć naszej rodzinie, dobrze wykonywać swoją pracę , bez potrzeby nieustannego doładowywania się kawą, uczyć się, rozwijać swoje zainteresowania, uprawiać sport. Bez odpowiedniej, zbilansowanej diety, trudno o siłę do pełnego wykorzystania swoich możliwości.

Zdrowe posiłki ! To proste posiłki! Czasami wystarczy zupa.

Czas wspólnego zasiadania do stołu, powinien być wykorzystywany przede wszystkim na budowanie relacji z tymi, z którymi ten czas spędzamy.

Dla zapracowanych rodziców, wspólny posiłek, może być nierzadko jedynym momentem swobodnej rozmowy o tym, co nas danego dnia spotkało, czym się martwimy, z czego cieszymy. Nie traćmy sprzed oczu tego celu.

Wspólne przygotowywanie posiłków jest ogromnym polem do prowadzenia działań wychowawczych. Uczymy dzieci szacunku do pracy, do osoby, która poświęca czas i siłę, aby dla nas coś przygotować i ostatecznie do tego, co zostało przygotowane. A także zachowania przy stole, czyli wprowadzamy w świat reguł i warto o tym pamiętać.

Jeśli chcesz się dowiedzieć jak smacznie i zdrowo gotować, kliknij w grafikę poniżej i pobierz bezpłatny PDF z przykładami posiłków na cały tydzień. Są tam też potrawy które kochają Nasze Maluchy.

Proszę podziel się tym artykułem ze swoimi znajomymi. Każdemu może się przydać. Jeżeli nie chcesz go udostępniać możesz go po prostu POLUBIC. Dziękuję Bardzo.

This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts.
Click to show error
Error: Server configuration issue

 

Autorką jest pani Sylwia Napieraj, która serdecznie zaprasza do jej sklepu www.uwolnijkuchnie.pl oraz bloga kulinarnego www.zmiloscidozycia.pl

Sylwia-Napieraj-2Jestem szczęśliwą żoną i mamą trójki dzieci.

Trzy lata temu zaryzykowałam i przeprowadziłam rewolucję żywieniową w swoim domu.

Czy było łatwo? NIE. Czy są efekty? TAK.

Zjadamy 2 skrzynki tygodniowo warzyw i owoców. Nasza kuchnia jest kolorowa, pachnąca i prosta! Nareszcie wiem, że była to najlepsza decyzja w moim życiu. Piękno i smak tkwią w naturze i prostocie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

20 + 18 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.