Tajemnicza choroba Leśniowskiego-Crohna – przyczyna ujawniona !

Rodzaje detoxu czyli oczyszczanie organizmu
19 września 2016
MOGĘ CI POMÓC NA KILKA SPOSOBÓW: Oczyszczanie organizmu i kuracje na pasożyty
29 września 2016
Pokaż wszystkie

Tajemnicza choroba Leśniowskiego-Crohna – przyczyna ujawniona !

Przyznacie że postęp dzisiejszej medycyny jest ogromny. Niestety w wielu przypadkach wciąż nie potrafimy wyleczyć choroby a jedynie możemy łagodzić jej objawy. Tak dzieje się w przypadku tej choroby… choroba Leśniowskiego-Crohna… Dziś przedstawię Wam najnowsze badania w tej dziedzinie opublikowano 20 Września 2016 Czy Tajemnicza choroba Leśniowskiego-Crohna zacznie być uleczalna? Przyczyna choroby wreszcie została ujawniona !

Choroba Leśniowskiego-Crohna objawia się nieprzewidywalnymi i nasilonymi biegunkami nawet kilkanaście razy dziennie, bólami brzucha a w stolcu często pojawia się krew i śluz. Jest chorobą przewlekłą i nawracającą. Nazwana została na cześć dr Burrill B. Crohn, lekarza, który jako pierwszy opisał chorobę w 1932 roku. choroba Leśniowskiego-Crohna to rodzaj choroby zapalnej jelit (IBD – ang. Inflammatory Bowel Disease), atakuje najczęściej jelita, ale także żołądek, przełyk a nawet usta i penetruje w głąb ściany przewodu pokarmowego. Do objawów należą:

  • liczne biegunki
  • bóle brzucha (zwykle z prawej strony, na wysokości biodra, co często mylnie jest uznawane za zapalenie wyrostka robaczkowego),
  • wzdęcia,
  • utratę masy ciała,
  • osłabienie
  • stany gorączkowe,
  • obserwuje się także powstawanie przetok
  • ropnie okołoodbytnicze.

Dodatkowo mogą pojawiać się również pozajelitowe objawy takie jak powikłania skórne (rumień guzowaty) czy zapalenie stawów.

Co jest przyczyną choroby do tej pory nie było wiadomo. Jej lecznie było czysto objawowe. Tajemnicza choroba Leśniowskiego-Crohna wreszcie przyczyna została ujawniona !

ScienceDaily donosi że naukowcy zidentyfikowali że grzyb jest kluczowym czynnikiem w rozwoju choroby Leśniowskiego-Crohna ( Fungus in humans identified for first time as key factor in Crohn’s disease)

W publikacji zostało napisane „We identified fungal (Candida tropicalis) and bacterial (Serratia marcescens and Escherichia coli) species that are associated with CD dysbiosis” LINK Co oznacza ze przerost Candida tropicalis (kojarzycie tą nazwe? Nasza cudowna Candida o ktorej ostatnio tak głośno… ) oraz Serratia marcescens i Escherichia coli zostały powiązane z występowaniem choroby Crohna.

Medycyna alternatywna w przypadkach choroby Crohna zaleca aby zmniejszyć lub kontrolować stan zapalny poprzez odpowiednią dietę i spożywanie środków przeciwzapalnych najlepiej w postaci mocnych suplementów. Jest wiele przypadków jak to lekarze określają nieoczekiwanej kompletej remisji.

Kolejne odkrycia naukowe donoszą o wpływie odpowiedniej flory bakteryjnej na nasze zdrowie, czy warto czekać aż będziemy chorzy bo o to zacząć dbać?

Program oczyszczania plus odbudowy prawidłowej flory bakteryjnej znajdziesz tutaj.

Jeśli chcesz się dowiedzieć jak poprawić swoje zdrowie tylko poprzez picie wody, kliknij w grafikę poniżej i pobierz bezpłatny PDF z dokładnymi wskazówkami. Są tam też potrawy które kochają Nasze Maluchy.

Proszę podziel się tym artykułem ze swoimi znajomymi. Każdemu może się przydać. Jeżeli nie chcesz go udostępniać możesz go po prostu POLUBIC. Dziękuję Bardzo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − 12 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.