REWELACJA ! 5 kroków jak WYLECZYŁAM tarczycę – przykład z życia #2

REWELACJA ! 5 kroków jak WYLECZYŁAM tarczycę – przykład z życia #1
16 lutego 2017
REWELACJA ! 5 kroków jak WYLECZYŁAM tarczycę – przykład z życia #3
16 lutego 2017
Pokaż wszystkie

REWELACJA ! 5 kroków jak WYLECZYŁAM tarczycę – przykład z życia #2

Jak wyleczyć Hashimoto?

Dlaczego Hashimoto oraz pokrewne choroby tarczycy są określane jako nieuleczalne? Bo wyleczenie chorób tarczycy nie jest proste i wymaga naszego zaangażowania.

Inna alternatywa… to podawanie hormonów do KOŃCA ŻYCIA. Czy wiesz że przewlekłe „leczenie” hormonami tarczycy powoduje utratę naturalnej funkcji wydzielniczej gruczołu tarczycy. Bezpowrotnie? Ale wyleczenie jest możliwe. Trzeba tylko wiedzieć jak. Jak wyleczyć Hashimoto?

WIĘCEJ NA TEN TEMAT ” jak wyleczyć Hashimoto” ZNAJDZIESZ W 1 części artykułu  którą powinnaś koniecznie zobaczyć ! JAK WYLECZYĆ TARCZYCĘ

Spis treści schematu leczenia:

Proces leczenia tarczycy możemy podzielić na 6 kluczowych obszarów:

 1. Higiena życia (1.1 jelita, 1.2 żywienie ( są bardzo ważne i omówione tutaj, 1.3 sen, 1.4 ruch, 1.5 otoczenie)
 2. Suplementacja
 3. Zioła
 4. Walka z patogenem
 5. Protokół jodowy dr D.Brownsteina
 6. DHEA
 7. Sztuczny hormon tarczycy – proces odstawiania leków

Dodatkowe informacje, z którymi musisz się zapoznać:

 • Zmęczenie nadnerczy
 • Leczenie niedoczynności
 • Przykład z życia
 • Uwagi

Higiena życia

1.1 jelita są omówione tutaj

1.2 żywienie jest omówione tutaj

1.3 Sen

Choroba tarczycy często dopadają ludzi przemęczonych, którzy nie dosypiają, pracują po nocach oraz żyją w ciągłym stresie. Podczas snu nasz mózg oczyszcza się z toksyn, które wyprodukował podczas dnia.

Czy wiesz, że teoretycznie człowiek, które przez kilka dni będzie funkcjonował bez snu umrze z przemęczenia i zatrucia ? Kojarzysz horrory ? I torturowanie ludzi nie pozwalając im zasnąć? W takim wypadku nie trudno sobie wyobrazić że brak snu poza odbija się także na tarczycy.

Postaraj się by 8-9 godzin snu dziennie stało się Twoim standardem. Melatonina wydziela się ok. 22.00, hormon wzrostu ok. 23.00. Wtedy nasz mózg i tarczyca oraz cały organizm będzie miał wystarczająco czasu aby się oczyścić, zregenerować i przygotować na kolejne wyzwania.

Jak ktoś ma poważne problemy z zaśnięciem może skomplementować się melatoniną, która ułatwia zasypianie i dodatkowo działa przeciwnowotworowo. Ale zauważyłam że problemy z zaśnięciem wynikają z brakiem radzenia sobie z wysokim poziomem stresu. Pamiętajmy ze stres to jest NASZA REAKCJA na dane zdarzenie czy aktualną sytuację. I to my możemy ten stres zredukować.

1.4 Ruch

Czemu wszyscy tak trąbią o tym ruchu… ja wolę oglądać sport na TV 😉 … może to niewiarygodne ale ja bardzo często słyszę to zdanie. Czemu ruch jest ważny? Podczas ruchu stymulujemy organizm do wytwarzania hormonów, również tarczycę. Jeżeli chorujemy na Hashimoto organizm wyrównuje i stabilizuje hormony. Polecam wszelkiego rodzaju sporty na świeżym powietrzu: intensywny spacer, kijki (nordic walking) rower, joga, rolki, spacer, nordic walking, turystyka górska, wspinaczka – tak na prawdę cokolwiek !

Szczególnie polecam skakanie na trampolinie –  pobudza ono układ limfatyczny do oczyszczania się. Wiele zachodnich klinik leczących nowotwory, stosuje w kuracji leczniczej skoki na trampolinie, pacjencie wykonują je kilka razy dziennie po kilkanaście minut. Skoki na trampolinie pomagają odżywić komórki organizmu i stymulują układ limfatyczny.

Podczas ruchu (sportu), a szczególnie skoków na trampolinę silnie stymulowana jest limfa, która odpowiada za wydalanie toksyn.  Wyobraź sobie komórki jako baloniki z wodą.

Błony komórkowe podczas skoków odkształcają się. Tak jak  balon z wodą, który ciągniemy za ustnik w górę i w dół i wtedy zmienia kształt. Tak zmieniają kształt komórki podczas ruchu. Podobnie ruszają się (odkształcają) komórki, ponieważ przypominają one mikroskopijne balony. Pompą układu limfatycznego są mięśnie. Na zachodzie ten sposób oczyszczania limfy wykorzystuje się również podczas leczenia chorób tarczycy.

Sauna na podczerwień – jest częścią protokołu leczenia D. Brownsteina. Najlepiej z takiej sauny korzystać 1x w tygodniu, robiąc 3 sesje po 10-15 minut. Po każdej takiej sesji warto się schłodzić i odpocząć około 5 min. Schładzanie organizmu zawsze rozpoczynamy od splotu słonecznego (mostka) lub karku, po to by nie dostać szoku termicznego.

Nie musimy od razu wylewać na siebie lodowatej wody, można stopniowo zmniejszać temperaturę zaczynając od letniej i kończąc na wodzie zimnej. Sauna pomaga usunąć metale ciężkie, pestycydy, antybiotyki, łagodzi stany zapalne. Do sauny proszę weź ze sobą wodę, i popijaj ją małymi łykami aby się nie odwodnić – najlepiej ze szczyptą soli.

W przypadku chorób tarczycy należy wybrać saunę na podczerwień, z prostego powodu – fale wnikają głębiej stymulując więcej komórek. Tarczycy nie jest głęboko umieszczonym organem, dlatego fale podczerwone są w stanie do niej dotrzeć. Jeżeli nie mamy dostępu do sauny na podczerwień, ewentualnie wybierzmy saunę fińską – suchą.

Gorączka naturalna lub sztuczna (sauna) to nasz najlepszy przyjaciel w leczeniu ! 

Oddychanie przeponowe – skutecznie dotlenia cały organizm, wyrównuje rytm serca oraz uspokaja. Czy wiesz, że kobiety w ciąży często uczy się oddychania przeponowego po to by dotlenić organizm i płod dziecka. Ale czy tylko kobiety powinny ćwiczyć oddychanie przeponowe? Nie! Wszyscy zapominamy o oddychaniu przeponowym a ono jest fantastyczne i bardzo które skutecznie dotlenia komórki naszego ciała.

Proszę polub Zielony Detox bardzo to pomaga w tworzeniu tego bloga. Dziękuję Bardzo.

This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts.
Click to show error
Error: Server configuration issue

1.5 Otoczenie

 • Naczynia kuchenne – Naczynia które zawierają teflon lub aluminium trują nas bo oba te materiały łatwo oddają swoje atomy do pokarmów. Teflon i aluminium odkłada się w naszym ciele, jakby tego było mało teflon podczas smażenia tworzy z pokarmem substancje bardzo silnie rakotwórcze. Warto używać garnki ze stali nierdzewnej oraz bez NIKLU bo jest on kancerogenem 1 grupy.
 • Wifi – na noc wyłączamy, tak samo jak telefony. Jest to dobre zarówno dla urządzeń jak i dla Ciebie.
 • Telefon komórkowy – nie nośmy go przy ciele, nie nośmy go w kieszeni. Zauważyliście że ucho zaczyna pobolewać jak rozmawiamy przez telefon dłużej niż 20 minut?
 • Laptop – pracując na nim nie trzymajmy go na kolanach.
 • Gniazdko elektryczne – gniazdka elektryczne powinny być oddalone od naszego łóżka i głowy o co najmniej 0,5 metra zapewni nam to też lepszą jakość snu a z punktu zdrowotnego jest to absolutne minimum!
 • Bielizna, podkoszulki – przy każdej chorobie autoimmunologicznej zaleca się noszenie wyłącznie bawełnianej bielizny, ponieważ materiały syntetyczna słabo wiążą chemikalia 😉
 • Kosmetyki – w tym momencie każdy chemiczny kosmetyk ma swój naturalny odpowiednik
 • Fluor – nie używamy past fluorowanych do zębów. Na rynku znajdziemy ogromną ilość past, które NIE zawierają fluoru.
UWAGA!

Zastanawiałeś się jak pojedyncza komórka pobiera substancje odżywcze, wodę oraz sole mineralne z otoczenia?

Za pomocą różnic potencjałów elektrycznych, dokładnie proces ten nazywany jest potencjałem błonowym!

Inne napięcie elektryczne występuje wewnątrz komórki, a inne na zewnątrz, dzięki tej różnicy substancje odżywcze są w stanie przeniknąć przez błonę komórkową.

Nie mylmy potencjału błonowego z ciśnieniem osmotycznym, to 2 różne zjawiska. Jeżeli różnica potencjałów jest zbyt niska, substancje odżywcze na chwilę „przykleją” się do błony komórkowej, ale odziaływanie sił jest zbyt słabe, aby wciągnąć substancje odżywcze do wnętrza komórki przy pomocy kanałów jonowych.

Potencjał błonowy jest istotny dla transportu substancji odżywczych przez kanały jonowe. Kiedy zanika, to zanika też wrażliwość żywego układu i najczęściej jest to tożsame ze śmiercią.

Aby potencjał błonowy utrzymać na odpowiednim poziomie należy ograniczyć/unikać wpływu pól elektromagnetycznych, które zaburzają naszą naturalną energię i utrudniają odżywianie komórek m.in. komórek tarczycy. Potencjał elektromagnetyczny ma ogromny wpływ na naszą płodność, nawet nie zdajesz sobie sprawy jak duży.

Podobało Ci się ? Kolejna część artykułu już wkrótce KLIK ! Napisz mi jeżeli jesteś zainteresowana kolejna częścią. TUTAJ

Wiesz już dlaczego spożywanie soli (np. himalajskiej) jest dla nas takie korzystne? Bo zwiększa ono różnice potencjałów pomiędzy otoczeniem komórki a jej wnętrzem. Sól himalajska przyjmowana doustnie zwiększa stężenie jonów w organizmie, czyli wzrasta potencjał jonowy, dlatego zwykłą solą można wyleczyć tak wiele chorób!

2.Suplementacja

Zwróć proszę uwagę na jednostki w poszczególnych suplementach: g, mg, mcg.

 • D3 – poziom wit. D3 (metabolit 25-OH) w organizmie powinien wynosić od 80-100 ng/ml I od tego należy wyjść, aby określić dawkę suplementu, osoby z niskim poziomem D3, mogą suplementować od 10 000 do 20 000 IU dziennie przez okres, dopóki 25-OH nie wzrośnie do prawidłowego poziomu. Gdy uzyskamy prawidłowy wynik (80-100 ng/ml) możemy zejść do dawki podtrzymującej 5 000 IU i monitorować poziom D3 we krwi.
 • K2 – 100 [mcg] mikrogramów 1x dziennie, zawsze przyjmować z D3!
 • A – 5 000 – 10 000 jednostek.
 • wit. C (askorbinian sodu, kwas askorbinowy) – od 1 do 5 gramów dziennie ( jest to około 1 płaskiej łyżeczki).  Witamina C łatwiej się wchłania w obecności flawonoidów których źródłem są naturalne warzywa lub owoce.
 • Proszę polub Zielony Detox bardzo to pomaga w tworzeniu tego bloga. Dziękuję Bardzo.

  This message is only visible to admins.
  Problem displaying Facebook posts.
  Click to show error
  Error: Server configuration issue

  2.Suplementacja

 • Selen 100 – 200 mikrogramy [mcg], najlepiej selenometionina.
 • Kwas elagowy (ekstrakt z granatu) – 2 x dziennie po 2 kapsułki.
 • Magnez – od 400 do 600 miligramów [mg] dziennie. Najlepiej stosować cytrynian magnezu. Magnez należy przyjmować pomiędzy posiłkami lub na noc, aby nie zobojętnić soków trawiennych żołądka, gdy trawimy pokarm. Warto spożywać magnez wspólnie z B-complex, jeżeli występuje w niej witamina B6.
 • Cynk – najlepszym źródłem są pestki dyni, można je spożywać w dowolnej ilości. Jeżeli chcemy stosować w suplemencie warto go brać na noc.
 • Bor – 3 miligramy [mg] dziennie. Wspomaga gospodarkę hormonalną. Brak boru powoduje nadmierne wydalanie wapnia i magnezu z organizmu, co przekłada się na problemy zdrowotne, szczególnie z układem kostno-stawowym.
 • Witaminy z grupy B – warto stosować wit. B-complex.
 • B2 – 100 miligramy [mg] 2x dziennie.
 • Wita B3 (niacyna)– od 200 do 800 miligramów [mg] dziennie. Należy zacząć suplementacje od małych dawek, ponieważ u niektórych pacjentów może wystąpić miejscowe zaczerwienienie skóry czy przyśpieszenie akcji serca.

Opcjonalnie:

 • MSM – od 2 do 4 gramów dziennie. Podczas suplementacji witaminą C warto dołączyć siarkę organiczną, ponieważ podobnie jak wit. C, MSM jest prekursorem kolagenu. Kolagen jest nam natomiast niezbędny do życia, szczególnie wykorzystuje go układ naczyniowy, serce, stawy oraz skóra. Suplementacja MSM nie jest konieczna w przypadku leczenia chorób tarczycy, jednak warto przeprowadzić 2-3 miesięczną kurację. Dodatkowo poprawia ona stan naszych jelit wpływając na florę bakteryjną.Podobało Ci się ? Kolejna część artykułu już wkrótce KLIK ! Napisz mi jeżeli jesteś zainteresowana kolejna częścią. TUTAJ

UWAGI:

Wit. D3, K2, A – są to witaminy rozpuszczalne w tłuszczach, dlatego należy je przyjmować z pokarmami zawierającymi tłuszcz (jajko, oliwa z oliwek, olej kokosowy, mięso, pasztet z gęsi, itp.).

3.Zioła

Zioła, które mają bezpośredni wpływ na tarczyce, są bardzo ważnym elementem leczniczym. Warto kupować zioła EKOLOGICZNE, najlepiej w sklepach zielarskich bo to one zawierają potrzebne nam składniki.

Napar nr. 1 – podstawa walki z patogenami, napar pić 2 razy dziennie, najlepiej z samego rana i wieczorem. 1 łyżkę stołową należy zaparzyć przez 5-10 minut, skład:

 • tarczyca bajkalska/amerykańska – (scutellaria lapeliflora skullcap) – 40%,
 • drapacz lekarski – 40%,
 • przytulia właściwa – 20%.

Napar nr. 2 – można pić w połowie dnia, pomiędzy herbatą nr. 1, wystarczy wymieszać i zaparzyć, skład:

 • nagietek – 40%,
 • czystek – 20%,
 • pokrzywa – 20%,
 • krwawnik – 20%.

Jeśli chcesz się dowiedzieć jak poprawić swoje zdrowie tylko poprzez picie wody, kliknij w grafikę poniżej i pobierz bezpłatny PDF z dokładnymi wskazówkami. Są tam też potrawy które kochają Nasze Maluchy.

Proszę podziel się tym artykułem ze swoimi znajomymi. Każdemu może się przydać. Jeżeli nie chcesz go udostępniać możesz go po prostu POLUBIC. Dziękuję Bardzo.

This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts.
Click to show error
Error: Server configuration issue

Przykład z życia

U Eweliny po powrocie z naszej podróży po Ameryce Północnej pojawiła się u niej niedoczynność tarczycy. Prawdopodobnie wpływ na tarczycę miało bardzo wiele czynników: zmiana diety, zmiany flory bakteryjnej, kontakt z grzybami (tanie motele), kontakt z patogenami, na które nie zawsze mamy wykształconą odporność, ponieważ w Europie występują trochę inne patogeny.

Stosując się do wyżej wymienionych zasad: suplementacji, żywienia, higieny życia oraz stosowanych ziół, Ewelina wyleczyła tarczycę w 3,5 miesiąca! Na szczęście niedoczynność nie zdążyła przekształcić się w poważniejszą chorobę tarczycy. Mimo, że wszystko wróciło już do normy, część nawyków żywieniowych została na stałe, np. witaminy, sól stosuje codziennie, jod po 1-2 kropelki dodaje kilka razy w tygodniu do soku, a herbaty ziołowe (lecznicze) pije profilaktycznie, ponieważ jej smakują. ?

Jeżeli chodzi o Hahimoto, wyżej opisaną metodę leczenia obecnie stosują 4 kobiety z mojego najbliższego otoczenia z dobrymi efektami.

Podobało Ci się ? Kolejna część artykułu już wkrótce KLIK ! Napisz mi jeżeli jesteś zainteresowana kolejna częścią. TUTAJ

Na sam koniec trzeba podkreślić i przypomnieć!

Jeżeli nie oczyścisz, nie naprawisz, nie uszczelnisz JELIT oraz nie zregenerujesz FLORY bakteryjnej jelit, metoda leczenia będzie nieskuteczne! Ponieważ zioła, suplementy, witaminy, aminokwasy, kwasy tłuszczowe, białka, mikroelementy, makroelementy, polifenole, itp. NIE BĘDĄ SIĘ WCHŁANIAĆ LUB BĘDĄ SIĘ WCHŁANIAŁY SŁABO – ICH BIODOSTĘPNOŚĆ BĘDZIE SŁABA.

Dlatego protokół leczenia tarczycy musisz stosować równolegle z protokołem/metodami oczyszczania i regeneracji jelit oraz odbudowy flory bakteryjnej jelit.


UWAGA!

Wyżej opisana metoda leczenia musi być konsultowana z lekarzem.

Przed podjęciem decyzji o leczeniu, koniecznie skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. Leki lub suplementy, które stosujesz na co dzień mogą wchodzić w interakcję z powyższymi substancjami. Twórcy schematu leczenia oraz osoby go udostępniające nie ponoszą odpowiedzialności za jego stosowanie.


Konsultacja naukowa:

Doradca żywieniowy i konsultant do spraw zdrowia: mgr. Marta Dul.

Farmaceuta: mgr. Janusz Nawolski.

Wielu naukowców, lekarzy, farmaceutów, którzy pomagali w tworzeniu tego protokołu nie wyraziło zgodę na upublicznienie ich danych osobowych. Jednak serdecznie dziękuję im za pomoc!


DSC03496-1-768x576

Autorem tego artykułu jest Konrad z sekretyhipokratesa.pl/

Zapraszamy na jego świetnego bloga po sporą dawkę wiedzy, praktycznych porad, inspiracji oraz ciekawych informacji na temat medycyny naturalnej.

Kontakt: konrad@sekretyhipokratesa.pl

Źródło:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20883174

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20883174

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20305330

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24351023

https://pl.wikipedia.org/wiki/Potencjał_błonowy

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18068966

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10759476

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21115533

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26316435

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18655403

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19119254

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24047671

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2740226/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1552751/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16969140

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4439962/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3921055/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3271310/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11940375

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16735495

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11134123

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16900763

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16821209

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15734854

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22032408

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8943796

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8943796

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3705319/

http://www.nazdrowie.pl/artykul/sekrety-dhea

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9703374

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2935336/

http://www.radiologyinfo.org/en/info.cfm?pg=radioiodine

http://www.muscle-zone.pl/obnizajace-poziom-kortyzolu/7-keto-dhea-100-mg-30-kaps

http://www.sfd.pl/sklep/wiki/Ashwagandha.html

6 Komentarze

 1. Monika pisze:

  W przypadku ziół proporcje podane są w procentach, czy można zamienić procenty na gramy? czy może chodzi o objętość?

 2. Joanna pisze:

  poproszę o metody poprawy stanu jelit

 3. KaBe pisze:

  „Na szczęście niedoczynność nie zdążyła przekształcić się w poważniejszą chorobę tarczycy.”
  Serio? Np. w co konkretnie?
  Ten tytuł artykułu mocno przesądzony – Jak wyleczyć Hashimoto i opis koleżanki, u której wyrównano poziom hormonów tarczycy po podróży, a o osobach z Hashi wzmianka, że kilka z nich stosuje z dobrymi efektami… No ale wyleczyli się czy nie?
  Sorry, ale gdybyś chorowała na niedoczynność w wyniku Hashimoto, bo to Hashi jest tu choroba pierwotna, to zrozumiałabys jak frustrujące są tak nierzetelne artykuły, tymbardziej, że internet jest nimi zalany.
  Fajne porady dot. zdrowego stylu życia i dbałości o tarczycę, ale nie dotyczące całkowitego wyleczenia, więc nie rób ludziom fałszywej nadziei i zmień proszę tytuł.
  Pozdrawiam i trochę więcej empatii życzę!

 4. Wojciech pisze:

  Cześć Joanno, Napisz mi proszę przez jaki czas (tzn jak długo?) należy stosować napary nr 1 i nr 2. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

11 + 14 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.