REWELACJA ! 5 kroków jak WYLECZYŁAM tarczycę – przykład z życia #3

REWELACJA ! 5 kroków jak WYLECZYŁAM tarczycę – przykład z życia #2
16 lutego 2017
Szpinakowi szał dla niejadków. Zielony Koktajl #1
21 lutego 2017
Pokaż wszystkie

REWELACJA ! 5 kroków jak WYLECZYŁAM tarczycę – przykład z życia #3

Leczenie tarczycy nie jest prostym tematem ale warto zacząć o tym mówić. Aktualnie w każdej rodzinie jaką znam, jest jedna osoba która choruję na tarczycę !

Leczenie naturalne jest możliwe. Inna alternatywa… to podawanie hormonów do KOŃCA ŻYCIA. „Lecząc się” hormonami tarczycy powodujesz utratę naturalnej funkcji wydzielniczej gruczołu tarczycy. Bezpowrotnie!

Kobiety nie są informowane że przy chorej tarczycy jest szereg rzeczy które może im pomóc i pakują w w siebie leki zawierające hormon tarczycy, który zamiast leczyć odwleka jedynie chorobę w czasie. Dziś okazuje się że niedoczynność związana z gruczołem tarczycy wynika głównie z braków witaminowo-mineralnych, a autoagresja ma związek z infekcjami bakteryjno-wirusowymi.

Podsumowanie artykulu znajdziesz w kilkuminutowym filmiku, nie masz czasu czytać – obejrzyj

Niedoczynność tarczycy

Wyżej opisany schemat leczenia wykorzystuje się również do leczenia niedoczynności tarczycy, ponieważ jest ona elementem procesu chorobowego w przypadku Hashimoto. Dlatego jeżeli odkryjesz u siebie niedoczynność tarczycy, koniecznie zastosuj ten protokół, ponieważ leczenie niedoczynności tarczycy trwa tylko 3 – 5 miesięcy i daje 100% skuteczności, czego niestety nie można zagwarantować w przypadku leczenia Hashimoto.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT ZNAJDZIESZ W 1 części artykułu  którą powinnaś koniecznie zobaczyć ! KLIK

Spis treści schematu leczenia:

Proces leczenia tarczycy możemy podzielić na 6 kluczowych obszarów:

 1. Higiena życia (1.1 jelita, 1.2 żywienie ( są bardzo ważne i omówione tutaj, 1.3 sen, 1.4 ruch, 1.5 otoczenie)
 2. Suplementacja
 3. Zioła
 4. Walka z patogenem
 5. Protokół jodowy dr D.Brownsteina
 6. DHEA
 7. Sztuczny hormon tarczycy – proces odstawiania leków

WIĘCEJ NA TEN TEMAT ZNAJDZIESZ W w drugiej części artykułu JAK WYLECZYĆ TARCZYCĘ #2

Dodatkowe informacje, z którymi musisz się zapoznać:

 • Zmęczenie nadnerczy
 • Leczenie niedoczynności
 • Przykład z życia
 • Uwagi

Higiena życia

1.1 jelita są omówione tutaj

1.2 żywienie jest omówione tutaj

1.3 Sen jest omówione tutaj

1.4 Ruch jest omówione tutaj

1.5 Otoczenie jest omówione tutaj

2.Suplementacja jest omówiona tutaj

3.Zioła są omówione tutaj

4.Walka z patogenem

Odrobaczanie:

Podczas wdrażania pierwszego etapu naszego protokołu czyli leczenia i oczyszczania jelit warto się odrobaczyć.  Najpierw pozbywamy się z ciała patogenów największych – pasożyty i robaki, później średnich – bakterie, a na końcu najmniejsze – wirusy. Wszystkie 3 grupy patogenów żyją w symbiozie ze sobą, dlatego leczenie jest stopniowe oraz schematyczne.

Kurację odrobaczania warto wykonywać 1-2 razy w roku, jeżeli żyjesz w otoczeniu zwierząt lub często podróżujesz warto kurację powtarzać 3-4 razy w roku.

Patogeny wewnątrz komórkowe.

W przypadku chorób tarczycy nie polecam stosowania antybiotyków, natomiast warto stosować metody naturalne oparte o zioła – np Protokół Buhnera PLUS. Zioła (herbaty lecznicze) z punktu 3. Zioła są również elementem walki z patogenami.

5.Protokół jodowy dr D.Brownstein

W protokole jodowym stosujemy płyn Lugola. Przed wprowadzeniem płynu Lugola należy sprawdzić czy nie jesteśmy na niego uczuleni. Podatność na uczulenie sprawdzamy wsmarowując płyn Lugola w skórę brzucha lub nadgarstka. Jeżeli nie pojawią się objawy uczulenia, to możemy bezpiecznie zacząć stosować protokół. Koniecznie sprawdź jakie płyn Lugola używacz 5% czy 1% i przelicz dawkę jodu.

Opracowanie na podstawie książek Dr Davida Browsteina „Overcoming Thyroid Disorders” oraz „Iodine: Why you need it, why you can’t live without it”, a także książki Lynn Farrow „Iodine Crisis.

Jod i towarzyszące mu substancje odżywcze:

Jod – preferowana forma Płyn Lugola 5% lub Iodoral. Nie ma ściśle ustalonych dawek jednakowych dla każdego człowiek. Każda osoba ma inną zdolność do absorpcji substancji odżywczych, jak również inny poziom zanieczyszczenia halogenami. Jeśli Twój stan zdrowia jest naprawdę poważny, wtedy potrzebujesz wyższych dawek niż ci, którzy chcą po prostu podtrzymać swój dobry stan zdrowia.

 • Rekomendowana przeciętna dawka to 12,5-50mg jodu dziennie (zaczynając od 12,5mg)
 • Przy chorobach autoimmunologicznych to również 12,5-50mg dziennie.
 • Osoby z nowotworami wg Dr Brownsteina mogą wymagać więcej niż 50mg jodu dziennie.

Jod należy przyjmować z pożywieniem, najlepiej po śniadaniu. Jod najlepiej rozpuścić w wodzieNie łączymy jodu w witaminą C, gdyż kwas askorbinowy redukuje jod do jodku. Jodek też jest wspaniały, ale nam trzeba i jodu nieorganicznego i jodku. Płyn Lugola zawiera obie substancje i obie nam są potrzebne. Po zmieszaniu z witaminą C redukujemy obie substancje do jodku, który jest potrzebny i wykorzystywany jedynie przez tarczycę, a jod pierwiastkowy jest wykorzystywany przez inne organy w ciele człowieka jak piersi, macica, jajniki, prostata i pozostałe komórki ciała.

Suplementacja w protokole jodowym:

 • Witamina C – 3000-10000mg dziennie. (niektórzy pacjenci mogą wymagać więcej)
 • Magnez – 300-600mg dziennie (preferowana forma to chlorek magnezu, najlepiej stosowany też przez skórę w postaci oliwki magnezowej, kąpieli w chlorku magnezu lub moczenia nóg w chlorku magnezu, część pacjentów preferuje doustna suplementację glicynianem magnezu lub cytrynianem magnezu)
 • Selen – 200mcg (preferowana forma to selenometionina). Dawki do 400mcg stosowane są też u pacjentów z chorobami autoimmunologicznymi aby chronić organizm przed procesem zapalnym przy braniu jodu.
 • Niacyna Wit B3 – 2 x 500mg dziennie (preferowana forma to kwas nikotynowy powodujący efekt flush, druga zalecana forma to Niacynamid, nie poleca się formy Time Release Niacin czyli formy wolno uwalnianej gdyż może uszkadzać wątrobę) Zaczyna się od niższych dawek, żeby uniknąć efektu flush. Najlepiej przyjmować niacynę zaraz po posiłku, minimalizuje to efekt flush.
 • Ryboflamina Wit B2 – 3 x 100mg dziennie.
 • ½ łyżeczki nierafinowanej, nieprzetworzonej soli morskiej, celtyckiej, kłodawskiej lub himalajskiej. (wspomaga nadnercza, wiąże się z bromkami i pomaga w ich usunięciu z organizmu)

Dodatkowe suplementy wspomagające protokół jodowy:

 • Witamina A – 25 000IU i Witamina E – 400 IU – poprawa przy guzach i włókniakach piersi, jajników czy macicy. Obie witaminy poprawiają też funkcje tarczycy. (witamina E preferowana forma to mix tokoferoli i tokotrienoli, przy czym szczególnie tokotrienole działają przy nowotworach)
 • Cynk – 25-50mg dziennie (poprawa konwersji T4 do T3 przy problemach z tarczycą; polecany przy problemach skórnych podczas detoksu). Bardzo dobrym źródłem cynky są pestki dyni, można je spożywać w dowolnej ilości.
 • Wit B12 – 1000-5000 mcg dziennie (poprawa konwersji T4 do T3 przy problemach z tarczycą, poprawa u pacjentów z niedoborami żelaza i anemią; przy chorobach autoimmunologicznych)
 • Kwas ALA – antyoksydant wspomagający proces detoksykacji
 • Koci Pazur – 600-900mg dziennie (przy chorobach autoimmunologicznych)
 • L-karnityna – 1-2g dziennie (przy chorobach autoimmunologicznych)
 • Witamina B6 – 50mg dziennie (przy chorobach autoimmunologicznych)
 • PABA – 200mg dziennie (przynosi pozytywne efekty przy nadczynności tarczycy, oraz przy bielactwie)
 • D3 – poziom wit. D3 (metabolit 25-OH) w organizmie powinien wynosić od 80-100 ng/ml I od tego należy wyjść, aby określić dawkę suplementu, osoby z niskim poziomem D3, mogą suplementować od 10 000 do 20 000 IU dziennie przez okres, dopóki 25-OH nie wzrośnie do prawidłowego poziomu. Gdy uzyskamy prawidłowy wynik (80-100 ng/ml) możemy zejść do dawki podtrzymującej 5 000 IU i monitorować poziom D3 we krwi. Rekomenduje przeczytać, artykuł o wit. D3:
 • K2 – 100 [mcg] mikrogramów 1x dziennie, zawsze przyjmować z D3!
 • Kwas elagowy (ekstrakt z granatu) – 2 x dziennie po 2 kapsułki.
 • Bor – 3 miligramy [mg] dziennie. Wspomaga gospodarkę hormonalną. Brak boru powoduje nadmierne wydalanie wapnia i magnezu z organizmu, co przekłada się na problemy zdrowotne, szczególnie z układem kostno-stawowym.

Opcjonalnie:

 • MSM – od 2 do 4 gramów dziennie. Podczas suplementacji witaminą C warto dołączyć siarkę organiczną, ponieważ podobnie jak wit. C, MSM jest prekursorem kolagenu. Kolagen jest nam natomiast niezbędny do życia, szczególnie wykorzystuje go układ naczyniowy, serce, stawy oraz skóra. Suplementacja MSM nie jest konieczna w przypadku leczenia chorób tarczycy, jednak warto przeprowadzić 2-3 miesięczną kurację.

UWAGI:

Wit. D3, K2, A – są to witaminy rozpuszczalne w tłuszczach, dlatego należy je przyjmować z pokarmami zawierającymi tłuszcz (jajko, oliwa z oliwek, olej kokosowy, mięso, pasztet z gęsi, itp.).

Zwróć proszę uwagę na jednostki w poszczególnych suplementach: g, mg, mcg.

Protokół oczyszczania organizmu za pomocą nierafinowanej soli:

Użytkownicy jodu często stosują procedurę obciążania solą, aby pozbyć się bromu i uwolnić od wielu objawów detoksu. Sól jest stosowana od ponad stu lat do usuwania bromu z organizmu. Doktor William Shevin przedstawił swoja procedurę obciążania solą na Konferencjo Jodowej w lutym 2007 roku: Wypić ¼ łyżeczki nieprzetworzonej, nierafinowanej soli, rozpuszczonej w ½ filiżanki ciepłej wody i natychmiast popić 400-600 ml czystej wody. W razie potrzeby powtórzyć po 30-45minutach. Można powtarzać do czasu, gdy rozpocznie się obfite oddawanie moczu. Należy obserwować subiektywne reakcje (zazwyczaj po kilku godzinach)

UWAGA.

Przy chorobach autoimmunologicznych przed zastosowaniem jodu zaleca się stosowanie przez 2-4 tygodni suplementacji witaminą C, selenem, magnezem oraz nierafinowaną solą aby zminimalizować ryzyko zaostrzenia stanu zapalnego.

Podczas kuracji mogą się pojawić takie objawy, jak np. zawroty głowy, osłabienia, nudności. Wtedy należy odstawić Płyn Lugola na 2-3 dni i po tym okresie znowu zacząć przyjmować. Celem tej kuracji jest stopniowe nasycenie tarczycy jodem, w wyniku czego tarczyca powinna zostać „zresetowana” i rozpocząć pracę na nowo. Dodatkowo brak jodu zostanie uzupełniony w każdej komórce całego ciała. U kobiet szczególnie zyskają kobiece narządy, które potrzebują jodu do prawidłowego funkcjonowania m.in.: piersi i jajników.

Pamiętajmy, jednak że każdy człowiek jest inny! Podczas kuracji musimy obserwować własny organizm, może się zdarzyć, że lepiej tolerujemy protokół, gdy dawkę zwiększamy co 2 tygodnie, a nie co 1 tydzień jak rekomenduje dr Brownstein lub dawki jodu są mniejsze niż zalecane przez dr Brownsteina. Każdy musi wypracować własny indywidualny proces leczenia.

W protokole jodowym stosujemy płyn Lugola 5%. Przed wprowadzeniem płynu Lugola warto sprawdzić czy nie jesteśmy na niego uczuleni. Podatność na uczulenie sprawdzamy wsmarowując płyn Lugola w skórę brzucha lub nadgarstka. Jeżeli nie pojawią się objawy uczulenia, to możemy bezpiecznie zacząć stosować protokół.

6.DHEA

Co to jest DHEA ?

DHEA  czyli chemicznie nazywany dehydroepiandrosteron jest substancją produkowaną przez organizm człowieka w korze nadnerczy. Organizm człowieka szczególnie tarczyca przekształca DHEA w niezbędne hormony. DHEA u mężczyzn przekształcane jest w hormony męskie, np. testosteron i estradiol. DHEA u kobiet organizm przekształca w hormony kobiece, np. estrogen i progesteron. DHEA , nasz organizm produkuje samodzielnie, podobnie jak Ubichinol, ale wraz z wiekiem produkujemy coraz mniej DHEA podobnie jak Ubichinolu. Co za tym idzie, wytwarzamy coraz mniej hormonów. Analogicznie, jeżeli dostarczymy do organizmu DHEA, dostarczamy do organizmu prekursor hormonów, nasz organizm już sam najlepiej wie, jakich hormonów ma niedobór i przekształci DHEA w hormony, których najbardziej potrzebuje. Stałą suplementację DHEA, podobnie jak Ubichinolu zaleca się wprowadzić po 35 roku życia, wraz z wiekiem produkujemy tych substancji coraz mniej, dlatego dawki suplementów musza rosnąć wraz z naszym wiekiem. DHEA jest gotowym hormonem.

W przypadku chorób tarczycy DHEA , ma zbawienny wpływ, ponieważ reguluje nam poziom hormonów. Lekarze dobrze wykształceni, posiadający szeroką wiedzę medyczną, zawsze włączają DHEA pacjentom z chorobami tarczycy.

Przeprowadzono bardzo dużo badań na temat DHEA i udowodnione jego wiele właściwości leczniczych, m.in.:

 • Reguluje oraz uzupełnia braki hormonów
 • Przyśpiesza metabolizm (Dzieje się tak między innymi dlatego, że  zwiększa aktywność enzymów odpowiedzialnych za utlenianie lipidów (termogenezę) np. oksydaza acylo-CoA, Enzym Jabłczanowy, GPDH)
 • Wpływ pozytywnie  na poziom hormonów tarczycy i ich metabolizm (szczególnie wspomaga przejście z T4 na ‚aktywne’ T3).
 • Zmniejsza poziom kortyzolu
 • Zwiększa wrażliwość komórek na insulinę
 • Poprawia funkcje seksualne
 • Wzmacnia układ odpornościowy
 • Działa przeciwdepresyjnie
 • Zwiększa gęstość mineralną kości

Brak DHEA, prowadzi do zaburzenia gospodarki hormonalnej w organizmie (spadku hormonów), bezpośrednio rzutuje na kondycję psychiczną oraz możliwość wystąpienia takich chorób, jak: cukrzyca, nowotwory, depresja, cukrzyca, osteoporoza oraz choroby układu krążenia.

Nadmiar DHEA będzie cały czas stymulował wytwarzanie hormonów, szczególnie testosteronu, zaleca się więc ostrożne suplementowanie DHEA i nie przesadzać.

Kiedy NIE możemy suplementować DHEA?

Podczas chorób nowotworów hormonozależnych! Nowotwory hormonozależne wykorzystują hormony, aby się namnażać, więc nie możemy im dostarczać „paliwa”.

Jak dawkować DHEA przy chorobach tarczycy.

Dawkowanie DHEA koniecznie skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą!

Kobiety:

 • DHEA – 1x dziennie od 5 do 25 mg.

Z racji, że DHEA jest gotowym prohormonem, zaleca się rozpoczęcie suplementacji od 5 mg Stopniowo obserwujemy, jak DHEA działa na nasz organizm i jak reguluje wytwarzanie hormonów, jeżeli efekt jest niewidoczny zwiększamy dawkę do 10 mg, później do 15 mg lub 25 mg.

Mężczyźni:

W przypadku mężczyzn dawki powinny wynosić od 10 do 50 mg dziennie, w zależności od wieku i kondycji organizmu. Mężczyźni z zaburzeniami wzwodu, mogą całkowicie wyeliminować ten problem. Mężczyźni w wieku pomiędzy 40 a 60, z zaburzeniami wzwodu w badaniach stosowali 50 mg DHEA przez 4 miesiące, problem ze wzwodem znikną u ponad 90% mężczyzn. Dodatkowo, byli oni pobudzeni seksualnie i częściej współżyli ze swoimi partnerkami. ?

Czas trwania suplementacji DHEA  kobiety/mężczyźni:

Po każdych 3 tygodniach suplementacji, należy zrobić 3-4 tygodnie przerwy.

DHEA suplementujemy do momentu zakończenia leczenia choroby lub gdy zaleci nam lekarz lub farmaceuta.

UWAGA!

Jeżeli jesteś osobą po 35 roku życia skonsultuj się z lekarzem, jakie dawki prewencyjnie powinieneś/powinnaś przyjmować ze względu na spadek wytwarzanego naturalnie dhea. Zazwyczaj zaczyna się od dawki 5 mg suplementowych raz dziennie przez 21 dni, po których należy zrobić 3-4 tygodnie przerwę. Niektóre kobiety tak dobrze reagują na DHEA, że po miesiącu suplementacji mają spokój z hormonami na 3-5 miesięcy. Wszystko zależy od organizmu, ponieważ pamiętajmy, że każdy jest inny. Warto abyś skonsultowała się doświadczonym lekarzem, który pomoże Ci dobrać optymalną dawkę dla Twojego organizmu.

Jeżeli masz możliwość i dostęp do suplementu 7-Keto-DHEA, rekomenduje dopłacić i wybrać naturalny metabolit DHEA!

7.Sztuczny hormon tarczycy – proces odstawiania leków

Podczas stosowania kuracji stopniowo zmniejszamy dawki sztucznych hormonów tarczycy. Należ robić to stopniowo, delikatnie i umiejętnie, obserwując jak zachowuje się nasz organizm. Pierwsze zmniejszenie dawki leku rekomenduje się w 3-5 tygodniu kuracji.

Podczas leczenia koniecznie musimy mieć opiekę doświadczonego endokrynologa.

Podczas leczenia Hashimoto metodą dr D. Brownsteina, TSH może skakać i sięgać bardzo wysokich poziomów, co jednak nie przekłada się na generalne samopoczucie.

Niestety czas przyjmowania sztucznych hormonów tarczycy (np. na E.) ma znaczący wpływ na czas leczenia oraz skuteczność leczenia. Osoby przyjmujące długo leki, leczą się dłużej i nie zawsze są w stanie wyleczyć się w 100%. Wynika to z 2 powodów:

 1. Całkowitego rozleniwienia tarczycy, ponieważ nie używany narząd zanika, a dostarczając tarczycy sztuczne hormony z zewnątrz, rozleniwiamy ją.
 2. Nieodwracalnych zmian i uszkodzenia w tarczy, które powstały w wyniku przewlekłego stanu zapalnego oraz autoagresji.

Zmęczenie nadnerczy

Zmęczenie nadnerczy ma duży wpływ na tarczycę, ponieważ nadnercza wpływają na przysadkę, która produkuje hormon przysadki TSH (Thyroid Stimulating Hormone), hormon przysadki TSH stymuluje gruczoł tarczycy do produkcji hormonów tarczycy, m.in. FT4.

Leczenie chorób tarczycy bez jednoczesnego uwzględnienia zaburzeń funkcji osi podwzgórze – przysadka – nadnercza, zaburza cały proces leczenia lub skutkuje, że leczenie jest mało efektywne. Zmęczenie nadnerczy powoduje najczęściej przewlekły stres oraz brak snu!

Stres powoduje, że nadnercza pompują więcej hormonów, a organizm zamiast odpoczywać, trawić, przyswajać substancje i regenerować się, koncentruje się na produkcji kortyzolu i adrenaliny, aby człowiek mógł poradzić sobie ze stresem. Nadnercza w okresie intensywnej pracy, produkują dużo kortyzolu, którego wysoki poziom może świadczyć o zmęczeniu nadnerczy, jednak w pewnym momencie nadnercza są tak „przemęczone”, że przestają produkować kortyzol i jego bardzo niski poziom, również świadczy o przewlekłym zmęczeniu nadnerczy.

Podczas badania kortyzolu koniecznie musi być podana godzina badania, ponieważ różne poziomy kortyzolu występują w organizmie o określonych porach dnia. Niezbędne w procesie leczenia chorób tarczycy jest uwzględnienie i okresowe badanie nadnerczy!

Cała opisana w tym artykule metoda leczenia, wpływa pozytywnie na nadnercza i pomaga im “odpocząć”. Jednak pamiętaj, że to Ty masz bezpośredni wpływ na swój sen, odpoczynek, ruch i unikanie stresu!

 Napisz mi jeżeli jesteś zainteresowana kolejna częścią. TUTAJ

Ewelina, którą serdecznie pozdrawiam z tego miejsca :). Po powrocie z naszej podróży po Ameryce Północnej pojawiła się u niej niedoczynność tarczycy. Wpływ na tarczycę miało bardzo wiele czynników: zmiana diety, zmiany flory bakteryjnej, kontakt z grzybami (tanie motele), kontakt z patogenami, na które nie zawsze mamy wykształconą odporność, ponieważ w Europie występują trochę inne patogeny. Na szczęście niedoczynność nie zdążyła przekształcić się w poważniejszą chorobę tarczycy. Stosując się do wyżej wymienionych zasad: suplementacji, żywienia, higieny życia oraz stosowanych ziół, Ewelina wyleczyła tarczycę w 3,5 miesiąca! Mimo, że wszystko wróciło już do normy, część nawyków żywieniowych została na stałe, np. witaminy, sól stosuje codziennie, jod po 1-2 kropelki dodaje kilka razy w tygodniu do soku, a herbaty ziołowe (lecznicze) pije profilaktycznie, ponieważ jej smakują. ?

Jeżeli chodzi o Hahimoto, wyżej opisaną metodę leczenia obecnie stosują 4 kobiety z mojego najbliższego otoczenia.

Jeżeli nie oczyścisz, nie naprawisz, nie uszczelnisz JELIT oraz nie zregenerujesz FLORY bakteryjnej jelit, metoda leczenia będzie nieskuteczne! Ponieważ zioła, suplementy, witaminy, aminokwasy, kwasy tłuszczowe, białka, mikroelementy, makroelementy, polifenole, itp. NIE BĘDĄ SIĘ WCHŁANIAĆ LUB BĘDĄ SIĘ WCHŁANIAŁY SŁABO – ICH BIODOSTĘPNOŚĆ BĘDZIE NISKA.

Dlatego protokół leczenia tarczycy musisz stosować równolegle z protokołem/metodami oczyszczania i regeneracji jelit oraz odbudowy flory bakteryjnej jelit.

Jeśli chcesz się dowiedzieć jak smacznie i zdrowo gotować, kliknij w grafikę poniżej i pobierz bezpłatny PDF z przykładami posiłków na cały tydzień. Są tam też potrawy które kochają są dobre dla naszej wątroby.

Proszę podziel się tym artykułem ze swoimi znajomymi. Każdemu może się przydać. Jeżeli nie chcesz go udostępniać możesz go po prostu POLUBIC

This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts.
Click to show error
Error: Server configuration issueUWAGA!

Wyżej opisana metoda leczenia musi być konsultowana z lekarzem.

Przed podjęciem decyzji o leczeniu, koniecznie skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. Leki lub suplementy, które stosujesz na co dzień mogą wchodzić w interakcję z powyższymi substancjami. Twórcy schematu leczenia oraz osoby go udostępniające nie ponoszą odpowiedzialności za jego stosowanie.


Konsultacja naukowa:

Doradca żywieniowy i konsultant do spraw zdrowia: mgr. Marta Dul.

Farmaceuta: mgr. Janusz Nawolski.

Wielu naukowców, lekarzy, farmaceutów, którzy pomagali w tworzeniu tego protokołu nie wyraziło zgodę na upublicznienie ich danych osobowych. Jednak serdecznie dziękuję im za pomoc!DSC03496-1-768x576

Autorem tego artykułu jest Konrad z sekretyhipokratesa.pl/

Zapraszamy na jego świetnego bloga po sporą dawkę wiedzy, praktycznych porad, inspiracji oraz ciekawych informacji na temat medycyny naturalnej.

Kontakt: konrad@sekretyhipokratesa.pl

Źródło:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20883174

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20883174

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20305330

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24351023

https://pl.wikipedia.org/wiki/Potencjał_błonowy

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18068966

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10759476

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21115533

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26316435

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18655403

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19119254

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24047671

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2740226/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1552751/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16969140

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4439962/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3921055/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3271310/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11940375

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16735495

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11134123

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16900763

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16821209

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15734854

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22032408

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8943796

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8943796

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3705319/

http://www.nazdrowie.pl/artykul/sekrety-dhea

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9703374

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2935336/

http://www.radiologyinfo.org/en/info.cfm?pg=radioiodine

http://www.muscle-zone.pl/obnizajace-poziom-kortyzolu/7-keto-dhea-100-mg-30-kaps

http://www.sfd.pl/sklep/wiki/Ashwagandha.html

12 Komentarze

 1. Ania pisze:

  Poproszę o metody poprawy stanu jelit.

 2. Anna pisze:

  a jak leczyć w naturalny sposób nadczynność tarczycy.

 3. Ewa pisze:

  Wspaniały artykuł. A co z nadczynnością (Gravesa-Basedova)? Czy da się uniknąć „terapii” izotopowej? Lekarze mówią, że nie i że w ogóle ta terapia jest świetna! Czy jest szansa, że naturalne metody pomogą?

 4. Piotr pisze:

  Dużo trudniej znaleźć coś jak leczyć nadczynność może ktoś coś znalazł i podeślę sensownego?

 5. Ewa pisze:

  Suer artykuł ? a jak postępować z hashimoto?

 6. ja pisze:

  Super, ale dobrze by było, gdybyście cytowane fragmenty książki podawali w cudzysłowie. Poza tym interpunkcja do poprawy 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

osiemnaście − 12 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.