Zmęczone i podrażnione oczy Części ciała #2
25 lipca 2018
Infekcje uszu Części ciała #4
25 lipca 2018
Pokaż wszystkie

Zapalenie zatok Części ciała #3

Jeśli mamy problemy z zatokami podstawową czynnością powinno być wyprowadzenie śluzu poprzez odstawienie nabiału i glutenu, które wywołują sklejanie się kosmków jelitowych i gromadzenie się śluzu w różnych częściach ciała, np. w zatokach.

Bardzo często problemy z zatokami są skutkiem zanieczyszczenia jelit, dlatego tak ważne jest oczyszczanie organizmu.
Od czego warto zacząć?

 

Pamiętaj! Przy każdej dolegliwości z jaką się zmagamy, a szczególnie jeśli są to nawracające infekcje zatok musimy pamiętać, aby najpierw przeprowadzić porządne oczyszczanie organizmu.

Po takim oczyszczaniu większość problemów znika lub znacznie zmniejsza się. Dopiero wtedy można podjąć działania i zastosować suplementy konkretnie pod infekcje zatokowe, aczkolwiek jest to prawie pewne, że odejdą one w zapomnienie.

 

Jak możemy walczyć z infekcjami zatok?

 

  • Inhalacje (do garnka z gorącą wodą należy dodać olejek eteryczny, głowę przykryć ręcznikiem i wdychać ciepłą parę). Następnie delikatnie płuczemy kolejno dziurki nosa czymś antyseptycznym, np. ciepła woda z jodyną i solą (wystarczy niewielką ilość takiej mieszanki umieścić w dłoni i wciągnąć raz jedną, raz drugą dziurką nosa), po czym dokładnie opróżniamy nos i ponownie wykonujemy inhalację. Czynność trzeba powtórzyć 5 razy codziennie najlepiej wieczorem przez minimum tydzień.

 

  • Picie naparów odśluzowujących: woda z imbirem, z kardamonem, z goździkami.

 

  • Lymflow Coral Club to mieszanka ekstraktów z wielu różnych owoców, która sprawia, że limfa się lepiej porusza, co pomaga oczyścić zatoki.

 

 

  • Zakraplanie obu dziurek nosa srebrem koloidalnym – Silver max Coral Club, które działa przeciwbakteryjnie, przeciwwirusowo, przeciwinfekcyjnie. Po zakropleniu pozwalamy, aby wydzielina spłynęła z zatok.

 

  • Wprowadzamy do menu wszystko co zielone: warzywa liściaste (koktajle), chlorella, spirulina, które poprzez wzmacnianie naszego organizmu będą pomagały w pozbyciu się problemów z zatokami.

 

  • Pau d’arco, lukrecja – doskonale odśluzowywują.

Zapraszam Ciebie serdecznie do obejrzenia filmiku, w którym opowiadam o zatokach klik .

Pamiętaj, aby koniecznie zobaczyć również kolejne moje wpisy o innych częściach ciała.

Jeżeli chcesz być na bieżąco z przepisami i widziec z za kulis jak to się tworzy, zapraszam na instagrama. Bardzo mi to pomoże jak zaczniesz obserwować mój profil:

Dzięki za ten wspólny czas razem! I do zobaczenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

2 × 3 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.