Opisy i dawkowania suplementów na opakowaniach – słuchać czy nie?

Olejek z drzewa herbacianego – tego od lat szukałam na grzybicę paznokci
4 lipca 2019
To na nie zamieniłam jagodzinaki – 2 h pracy mniej a te słodkie i zdrowe placuszki znikają w 2 minuty
29 lipca 2019
Pokaż wszystkie

Opisy i dawkowania suplementów na opakowaniach – słuchać czy nie?

Asia, a ten Phytoguard to nie jest na gardło?

Joanno, a Lax Max to nie na wypróżnienia?

Pani Asiu, a Silver Max to tylko do skóry można używać tak?

A ten olejek tymianekowy to jak mam rozcieńczyć? Czy 1:1 wystarczy? Jak go stosować wewnętrznie i zewnętrznie?

Takie pytania padają na co dzień. Dlaczego? Dlatego, że od kilku lat regulacje odnośnie dozowania i aplikowania produktów nie farmaceutycznych są zaostrzane.

Kilka lat temu, zabroniono w Polsce pisania na srebrze koloidalnym, że jest do użytku wewnętrznego. Kilka lat temu zmieniono opisy wszystkich supli w coralu.

Dlaczego? Bo już nie można. Już nie można napisać, że lax max który ma w swoim składzie i czarnego orzecha i pau darco jest przeciwgrzybiczny… więc co napisali? Że pomaga w wypróżnieniach <face palm> ?

Przy naszych suplementach z Zielonego Detoxu, jest dokładnie tak samo, na każdym olejku, na opakowaniu znajdziesz napisane, żeby uważać ? a wystarczy poczytać bloga troszkę i od razu zauważysz jak dużo i szeroko ja wykorzystuję olejki. I jak czerpię tylko z ich dobroczynnych właściwości.

Ale jak piszę i mówię Ci wszędzie, że olejki trzeba rozcieńczać to nie mam na myśli 1:1, tylko np 1 krople na 3 łyżki oleju jadalnego. To daje kilkudziesiętne rozcieńczenie co w przypadku tymianku jest ważne. Ale na buteleczce będziesz miała napisane, że na skóre to działa drażniąco – no i działa jak tego porządnie nie rozcieńczysz.

Dokładnie tak samo jest przy Pau darco, u mnie jest chyba napisane, że 1 kaps dziennie wystarczy… Co jest totalną ściemą. Może i wystarczy, ale dla rocznego malucha, bo dla osoby dorosłej to nie oszukujmy się dawkowanie powinno być 3×2 jeżeli coś się dzieje. Ale napisać mi tego nie wolno, bo by mi suplementu nie dopuścili do obrotu i nie mielibyśmy naszego Boskiego Pau Darco ?

Ostatnio dużo mówię o Phytoguard. Na opakowaniu i w opisie jest napisane „preparat na gardło” ale czym jest w istocie? To mieszanka olejków, tymiankowego, oregano, szałwii i traganka który świetnie działa na pasożyty i bakterie oraz wirusy. Czy mogą to wprost napisać? Nie. Dlatego trąbię Ci o tym na lewo i prawo. Czytaj Kochana skład i ucz się, co jest za co odpowiedzialne, tylko tak nie pogubimy się w tej dzikiej puszczy ? farmacji i zanieczyszczeń.

A co do dawkowania, to jest to ciut słabsza kuracja niż ta której Cię uczę, z enzymami itd. Ale jak połączysz Phytoguard z najprostszym probiotykiem za apteki, to będzie to super rozwiązanie dla małego i dla dużego, bo phytoguard jest suplementem oleistym i nie trzeba go wysypywać tylko połykamy całą kapsułkę więc nie czuć smaku i nic się nie pyli. A co z najmłodszymi? Tez jak najbardziej można, dla maluszków wyciskamy zawartość kapsułki do jedzenia.

Phytoguard połykamy podczas posiłków a probiotyk bierzemy min 1 godzinę przed lub po Phytoguard.

Znasz jakieś suple czy preparaty które stosujesz inaczej niż jest na opakowaniu napisane? Daj znać!

Aby kupić Phytoguard ze zniżką, możesz się bezpłatnie zarejestrowac tutaj: https://pl.coral-club.com/registration/?REF_CODE=925589394260 potem po lewej stronie wybrać flagę odpowiadającą Twojemu miejscu zamieszkania (np. Francja, USA, Australia czy Włochy) i w lupce na górze wpisać Phyto… 😉

Tutaj masz wskazówki jak to zrobić by uzyskac zniżkę:

=

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

3 × cztery =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.