Nocny kaszel – co się u nas sprawdza.
7 lutego 2020
STOP Łupieżowi
10 marca 2020
Pokaż wszystkie

Lepszy niż leki przeciwbólowe – o czym mówię?

Zakupiłam go jakoś późną wiosną zeszłego roku.

Nie byłam do końca przekonana… ale już wkrótce stałam (dosłownie!) w szoku jak bardzo jest to uniwersalny produkt! W naszym domu stosuje się go głównie przeciwbólowo. Dlaczego? Bo sprawdza się pod tym względem znacznie lepiej niż leki przeciwbólowe!

A o czym mówię? O Przeciwbólowym olejku miętowym!

Cierpię z powodu bardzo bolesnych miesiączek, a silne leki przeciwbólowe działały dopiero po kilku godzinach. Stwierdziłam, ze co mi szkodzi wypróbować wychwalanych właściwości przeciwbólowych. Szczerze mówiąc nie spodziewałam się spektakularnych efektów i… to był błąd! 

Już prawie rok w moim domu nie ma już żadnych leków przeciwbólowych, gdyż mięta działa znacznie lepiej i przede wszystkim szybciej! A ja w „te dni” wracam do siebie po maksymalnie godzinie, a nie 4-5 godzinach… z wątpliwym skutkiem, bo po tym czasie leki przeciwbólowe zazwyczaj przestawały działać i musiałam w nieludzkich katuszach sięgać po kolejną tabletkę…

Co jeszcze odkryliśmy? Jak wspomniałam, olejek miętowy jest bardzo uniwersalny, a jego zapach niezwykle skutecznie odstrasza komary!
Wreszcie (zeszłego lata) mogłam spokojnie wieczorem pójść nad jezioro na ognisko bez zmartwień o późniejsze swędzące bąble.
Niestety któregoś razu gdy już miałam ten olejek, ale nie wiedziałam o jego odstraszających właściwościach komary zdążyły mnie pogryźć, na szczęście mięta przynosiła również ulgę już po ukąszeniu. I ku mojemu zaskoczeniu… rewelacyjnie niwelowała świąd i obrzęk.

 

 

Ale to jeszcze nie koniec 😉 Olejek miętowy swoim aromatem świetnie pomaga udrażniać drogi oddechowe podczas infekcji z katarem. Nie raz ratował nasze nosy przed zatkaniem!

 

Osobiście (na szczęście!) nie mieliśmy okazji się przekonać, ale mięta swoimi właściwościami pomaga zbić temperaturę przy gorączkach.
O produktach z Zielonego Detoxu mogłabym pisac bez końca! ? A miętę kupiłam tutaj: https://sklep.zielonydetox.pl/product/olejek-mietowy/
Pozdrawiam,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 5 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.