Diagnoza: chora tarczyca – co zrobić? – hormony w równowadze

Powrót miesiączki, wyciągnięcie z depresji, mniejsze bóle w trakcie okresu i niwelowanie uderzeń gorąca- to tylko część rzeczy które potrafi nasze CBD
15 kwietnia 2020
Czy jest coś lepszego od świeżo wyciskanego soku z warzyw i owoców co można mieć pod ręką? – Hydro moc
16 kwietnia 2020
Pokaż wszystkie

Diagnoza: chora tarczyca – co zrobić? – hormony w równowadze

Tarczyca to gruczoł, który znajduje się tuż pod Jabłkiem Adama – czyli u podstawy szyi. Ma kształt motyla, który przylega do tchawicy i da się wyczuć ją, przesuwając palcami po skórze.

Gruczoł tarczycy znajduje się i funkcjonuje w obrębie układu hormonalnego organizmu. I to jest dla nas ważna informacja. Czyli skojarzenie które powinniśmy mieć: chora tarczyca – coś jest nie tak z układem hormonalnym.

Często tez przyczyna leży w
– w tzw. przemęczeniu nadnerczy
– w ukrytych stanach zapalnych
– w zaburzeniach pracy wątroby

Tarczyca współpracuje z nadnerczami i przysadką. Większość problemów związanych z tarczycą ma charakter autoimmunologiczny. Co to znaczy?

W chorobach autoimmunologicznych przeciwciała, które w normalnym stanie chronią organizm, traktują organizm jak wroga. I go po prostu atakują.

Często jest tak, że objawy są niespecyficzne i dlatego ciężko nam jest dojść do tego, że to tarczyca jest problemem. Co to na przykład może być?

wypadanie włosów
anemia
brak energii
bardzo częste infekcje

Z tymi dwoma spotykam się bardzo często:
niskie libido
problemy z zajściem w ciążę

sucha skóra
słaba koncentracja

Zmęczenie wraz z wypadaniem włosów to chyba najpopularniejsze problemy zdrowotne widoczne kiedy tarczyca nie pracuje prawidłowo.

permanentne zmęczenie
problemy ze snem
nadwaga
spadek energii po zjedzeniu posiłku
depresja i zaburzenia nastroju
zimne dłonie i stopy
wypadanie włosów

 

Jeżeli chodzi o adresowanie problemów z tarczycą to kluczowe jest tutaj zrozumienie, że tarczyca nierozerwalnie jest złączona z gospodarka hormonalną. Więc jeżeli chcemy poprawić stan tarczycy – trzeba zając się uregulowaniem organizmu pod względem hormonalnym.

Jest szereg ziół których zadaniem jest regenerowanie nadnerczy, niwelowanie stanów zapalnych oraz regeneracji pracy wątroby. Zioła te sprawiają, że organizm sam normuje sobie poziom hormonów – one same w sobie ani ich nie zwięszają ani ich nie zmniejszają – dlatego mogę je śmiało polecić i u osoby która ma za wysoki poziom któryś z hormonów jak i u osoby która ma za niski poziom. Te zioła pomogą każdemu.

O jakich ziołach mówię? O mieszance na hormony: https://sklep.zielonydetox.pl/product/hormony-w-rownowadze-mieszanka-ziol/

Co o nich piszecie?

Marta 
Ta mieszanka bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Niestety miałam taką przykrą sytuację, że na początku sierpnia straciłam dziecko na wczesnym etapie ciąży. Macica po tym wydarzeniu oczyszczała się dłużej niż powinna, a badania USG też nie dawały prawidłowych obrazów. Po zażyciu (tylko) dwóch dawek plamienia ustały. Jestem bardzo ciekawa, czy kolejne USG potwierdzą pozytywne działanie terapeutyczne Zielono Detoxowych “Hormonów”. Myślę, że tak, bo czuję się świetnie! Zioło dobrze też wpływa na odporność moich dzieci. Warto mieć tę mieszankę u siebie.

Jeśli chcesz się całościowo zająć swoim zdrowiem, zadbaj nie tylko o hormony, ale też o swoje jelito. Zapewniam Cię, warto. To często cała masa stanów zapalnych i problemów, przed którymi i tak nie uciekniesz. A mieszkając w mieście, ryzyko chorób związanych z układem pokarmowym znacznie rośnie. Zestaw dostępny jest tu: https://sklep.zielonydetox.pl/product/zestaw-na-dzien-kobiet-hormony-w-rownowadze-2x-zdrowe-jelito/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

5 × 1 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.