8 sposobów na naturalne oczyszczenie się metali ciężkich

Zestaw dla całej rodziny.
28 stycznia 2021
Jelitówki? A może po prostu pierwsze oczyszczanie?
2 lutego 2021
Pokaż wszystkie

8 sposobów na naturalne oczyszczenie się metali ciężkich

Temat jest dość kontrowersyjny. Na tyle, że materiały na jakie można się natknąć w necie to totalnie różne dwa światy. 

Jeden świat mówi, że zatrucie metalami ciężkimi praktycznie nie istnieje, a jeśli już, to są to jakieś bardzo nieliczne przypadki. Te autorytety mówią, że przecież mamy nerki i wątrobę. I to są doskonałe organy detoksykujące, które robią dla nas całą robotę. 

Drudzy z kolei straszą, że zatrucie metalami jest bardzo powszechne – bardziej niż próbuje się nam wmawiać. Ta grupa widzi toksyny i metale wszędzie: w jedzeniu, powietrzu, szczepionkach, przedmiotach codziennego użytku.

Jak myślisz kto ma rację?

To może spróbujemy zbadać dziś dokładniej tę sprawę i zastanowić się, czy to problem warty uwagi, czy nie. Dla mnie temat jest na tyle ważny, że aż stworzyłam dedykowany produkt na WYPROWADZANIE metali ciężkich z organizmu: https://sklep.zielonydetox.pl/product/pierwsze-oczyszczanie/

Połączenie naszej kurkumy i babki płesznik daje niesamowitą synergię która sprawia, że ten produkt działa już od pierwszych dni używania! A teraz wracając do merytoryki zatruć metalami…

Jakie są objawy zatruciem metalami ciężkimi?

Wiele osób podnosi, że zaburzenia naurologiczne typu autyzm i zespół Aspargera wynikają w dużej mierze z zatrucia metalami ciężkimi (między innymi ze szczepionek). Warto wobec tego rozważyć, czy nie włączyć detoxu do terapii Niepożądanych Odczynów Poszczepiennych, zwanej potocznie NOPami.

Jak zapewne zauważyłaś większość objawów może być diagnozowana jako jakaś inna przypadłość (choćby obecność pasożytów, różne niedobory, infekcje wirusowe itp.). Być może dlatego większość lekarzy nawet nie wysnuwa takiego podejrzenia, że mamy jakieś zatrucie.

Jak w takim razie to zbadać, czy mamy problem z zatruciem metalami ciężkimi?

W zasadzie są trzy takie badania: analiza pierwiastkowa włosa, badanie moczu oraz biorezonans (jakimś dobrym i czułym aparatem – ta ostatnia opcja wychodzi najtaniej). Osoby, które wykonują takie badania mówią, że praktycznie nie ma osoby, u której zatrucie metalami ciężkimi nie istnieje. To każe nam podejrzewać, że problem jest dość powszechny i warto się tym zainteresować, a przede wszystkim coś z tym zrobić. O tym będziemy mówić w kolejnej części artykułu.

8 zasad sprawnego pozbywania się metali ciężkich

1. Zadbaj o nawadnianie

Wracamy do podstaw. 🙂 Bez wody nie ma co marzyć, o tym, że pozbędziemy się czegokolwiek. Chyba, że chcemy się pozbyć włosów i zdrowia. 😉 

Robiąc siusiu pozbywamy się szeregu toksyn. Nie pijąc wystarczająco dużo niszczymy sobie nerki, a dodatkowo robimy sobie problem z zaparciami. A tam już się gromadzą takie ilości toksyn, że ho ho. Można zadbać o lepsze nawadnianie, korzystając z naszego suplementu: Hydro moc, lub dodając odrobinę soli czy soku z cytryny. 

2. Oczyść jelita dobrej jakości błonnikiem

Jelita to nasz drugi mózg, a oczyszczając brzuch, można się pozbyć nawet problemów neurologicznych. Wiem, że to brzmi trochę niewiarygodnie, ale tak właśnie jest. 

W naszej ofercie mamy dwa produkty: „Pierwsze oczyszczanie” oraz „Zdrowe jelito

Oba przyspieszają perylstatykę jelit. Ale przede wszystkim pęczniejąc pod wpływem wody, wiążą toksyny (w tym metale ciężkie) i ułatwiają wyprowadzanie ich z kałem. Dodatkowo skład obu specyfików jest przeciwzapalny i wspierający wątrobę, co wpływa pozytywnie na cały organizm.

3. Wprowadź do diety zielone koktajle z naszym olejekiem z kurkumy

Chlorofil i woda zawarta w zielonych warzywach natlenia i nawilża komórki naszego organizmu. Cudownym „wyciągaczem” metali ciężkich są liście kolendry. Jeśli dodasz olejek kurkumowy do takiego koktajlu efekt będzie murowany.

Już po kilku dniach zobaczysz, że połączenie olejku z kurkumy z zielonymi koktajlami wzmacnia działanie prozdrowotne obu tych rzeczy. Dla mnie to odkrycie roku i na pewno będę jeszcze o tym mówiła więcej!

PS. Sok z buraków też świetnie detoksykuje 😉 https://www.youtube.com/watch?v=aQiNEIIVUhs

4. Zaopatrz się w algi.

Jednokomórkowe glony mają ogromne ilości chlorofilu, który wiąże metale ciężkie (kadm, ołów, rtęć). Chlorella z kolei zawiera też glutation, kluczowy związek dla naturalnej detoksykacji naszego ciała. Zwróć uwagę, czy aby na pewno te suplementy są również wolne od metali ciężkich, bo i takie sytuacje mogą się zdarzyć. 

5. Zwróć uwagę na selen

Ten pierwiastek śladowy pomaga przy pozbywaniu się rtęci, kadmu, talu i srebra. W pożywieniu znajdziesz do w orzechach brazylijskich, jajkach, cebuli, w brokule. Inne przydatne składniki pokarmowe to witamina C, magnez, cynk i N-acetylocysteina (NAC).

6. Ogranicz ryzyko skażenia

Odsuwanie w czasie rutynowych szczepień dzieci, jest dość dobrym sposobem na zmniejszenie podatności dziecka na metale ciężkie zawarte w szczepionkach. Warto też zwrócić uwagę na powszechnie stosowane w naszych kuchniach aluminium – w postaci folii, garnków, przyborów kuchennych, puszek. Pewne pokarmy również są potencjalnie dużym zagrożeniem. Owoce morza, z racji na zanieczyszczanie zbiorników wodnych stają rezerwuarem szkodliwych substancji. 

Podobnie ryby słodkowodne i pochodzące z wód przybrzeżnych, morskie ryby głębinowe, takie jak tuńczyk, miecznik i rekin; mięso i podroby pochodzące z intensywnej hodowli, zwłaszcza wątróbkę i nerki; warzywa i owoce z upraw opryskiwanych pestycydami. 

Jeśli w twoim zakładzie pracy masz do czynienia z metalami ciężkimi (np. Przemysł ceramiczny, metalurgia), zapewnij dobrą wentylację swojego stanowiska. 

7. Wysypiaj się i nie podjadaj nocą

Niektórzy dietetycy są kliniczni pytani, co w takim razie jeść, jeśli nie ma się dostępu do ekologicznych upraw, najwyższej jakości mięsa, czy ryb. Ludzi zwyczajnie na to nie stać, a i zachodu z tym sporo. Odpowiadają, że sen jest remedium. W czasie snu uruchamiają się mechanizmy naprawcze, a toksyny są neutralizowane. Jeśli będzie odpowiednio długi czas między kolacją, a śniadaniem, makrofagi i inne komórki układu odpornościowego będą miały optymalne warunki do działania. I o to nam właśnie chodzi. To masz całkiem za darmo. Korzystaj. 😉

8. Detoksykacja przez pocenie

Zarówno aktywnością fizyczną jak i sauną jesteśmy w stanie pozbyć się sporej ilości metali ciężkich razem z potem wydostającym się przez skórę. Eksperci polecają szczególnie saunę na daleką podczerwień. Ćwiczenia aktywują kluczowe enzymy biorące udział w odtruwaniu organizmu. Nie zapomnij jednak wziąć prysznicu po takich aktywnościach. Inaczej toksyny z powrotem wnikną do naszego ciała. Kąpiele w ostrożeniu to kolejna propozycja na nieinwazyjny, a z pewnością najbardziej przyjazny maluchom sposób pozbycia się szkodliwego balastu.

Jak widzisz jest trochę sposobów na to by pomóc sobie inaczej, niż drogimi lekami. Do ich odstawienia absolutnie Cię nie namawiam. Potraktuj to proszę jako uzupełnienie zaleconej kuracji.

Ale namawiam Cię do naszego produktu, niezależnie czy brany samodzielnie, czy jako wsparcie wymienionych, metoda jest w stanie bardzo poprawić stan zdrowia i samopoczucie, czy to po szczepieniu, czy przy zatruciu metalami ciężkimi innego pochodzenia. Znajdziesz go tutaj: https://sklep.zielonydetox.pl/product/pierwsze-oczyszczanie/

Kiedyś widziałam świetny filmik, który dał mi dużą wiarę w moc naturalnych detoxów. Po roku helatacji metali ciężkich dziecko było praktycznie zdrowe. Jeśli znasz podobną historię, napisz koniecznie na adres biuro@superoczyszczanie.pl Kocham takie historie. :*

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

dziewięć + 10 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.