Olejki zapachowe. Gdzie kupić naturalne olejki eteryczne ?
15 marca 2021
Probiotyk – kiedy brać probiotyk?
15 marca 2021
Pokaż wszystkie

Olejki eteryczne gdzie kupić? I po co nam są?

Naturalne olejki eteryczne z certyfikatem – słyszałaś o nich? Mówi się, że są to olejki pozyskiwane z roślin z ekologicznych upraw, pozyskuje się je w ściśle kontrolowany sposób co gwarantuje ich wysoką jakość. Olejki takie są droższe, czasem wręcz bardzo drogie i … zaczęłam się zastanawiać o co chodzi z tym certyfikatem.

I co się okazało? Że Dottera czy YoungLiving takie certyfikaty… nadają sobie same! Serio.

I tak, ja tez dałam się na to nabrać. I nie mówię, ich olejki są super, a magiczne kuleczki (czyli soft gele z olejkami w środku) sa fenomenalne ale… trochę robią nas w balona z tym nazewnictwem. I o tym trzeba pamiętać!

Jest wiele firm produkujących olejki do aromaterapii. Jest wiele olejarni.

Jak więc wybrać TEN najlepszy olejek?

Ja zawsze mówię, że z olejkami jest jak z samochodami, jak stać Cię na mercedesa to nim jeździsz, jak stać Cię na malucha to maluchem jeździsz. No i niby oba jeżdżą … ale to nie jest taka sama jazda 🙂

Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z olejkami śmiało możesz sięgnąć po olejki np Etja. Cena ok 10 zł.

Ale jestem pewna, że z czasem jak zaczniesz zauważać pierwsze efekty, będziesz chciała czegoś lepszego. I wtedy zaproszę Cię do nas: https://sklep.zielonydetox.pl/

Nasze olejki są droższe, jak mercedes jest droższy od malucha. Ale ich jakość jest fenomenalna! I to przekłada się na lepsze efekty zdrowotne!

To teraz jaki zapach olejku wybrać? Praktycznie wszystkie olejki eteryczne nadają się do aromaterapii. Ale już nie wszystkie możemy stosować wewnętrznie.

A co takie olejki mogą dla nas zrobić?

Pojedyncze olejki lub ich mieszanki mogą wpływać na nasz nastrój i stan umysłu, mogą działać uspokajająco, pobudzająco, być stosowane na „cierpliwość”, pomagają opanować „silne emocje”, sprawiać, że lepiej śpimy.

Ważne by były one dobrej jakości, bo nie wiem, czy wiesz, ale cena olejku, jest ściśle powiązana z jego jakością. Na opakowaniu może być napisane Olejek lawendowy eteryczny 100%, ale może on nie składać się tylko z lawendy, może być dopełniony tańszymi olejkami, np. geraniowym.

Co jeszcze wpływa na jakość olejku? Sposób w jaki się go pozyskuje, jakość roślin użytych do produkcji olejku. Miejsce zbioru roślin. Czas dostarczenia roślin do olejarni.

No i jeszcze raz, oczywiście jeśli zasoby twojego portfela nie pozwalają Ci kupić olejku ze średniej, czy wysokiej półki cenowo-jakościowej zacznij od tańszych olejków eterycznych np. Etja. Ja je kupuję i używam cały czas, np. przygotowując środki do czyszczenia i sprzątania kuchni, czy łazienki. Zamiast wdychać syntetyczną chemię, od której boli głowa, wolę zrobić prosty środek czyszczący z olejkami eterycznymi i wdychać coś o wiele zdrowszego, a efekt czystości i świeżości jest taki sam.

Świece zapachowe, czy warto?

Czasami, ktoś mnie pyta o olejki zapachowe do świec. To ciekawe, bo zastanawiam się czy taka osoba chciałaby dodać olejek swój eteryczny do palącej świecy – pewnie można spróbować, czemu nie. Czy raczej chodzi jej o świece zapachowe.

Większość świec zapachowych ma w sobie syntetyczną parafinę i syntetyczne zapachy, ale są także na rynku świece wykonane na bazie naturalnych olejów lub wosku pszczelego z naturalnymi olejkami eterycznymi. Oczywiście różnica w cenie między pierwszymi, a drugimi jest wyraźna i odczuwalna.

Olejki eteryczne – gdzie kupić? Oczywiście możesz wrzucić w wyszukiwarkę hasło: olejki eteryczne allegro ale… ja Ci polecam nasze olejki: https://sklep.zielonydetox.pl/ są super jakości i są produkowane w Polsce – więc wspieramy swoje! A surowce olejowe pozyskujemy z miejsc gdzie są najlepsze w danym rodzaju.

niektóre olejki Zielonego Detoxu

Gdzie kupić olejki eteryczne? Już Ci mówię. Polecam z całego serca sklep.zielonydetox.pl. Tam znajdziesz olejki eteryczne 100% naturalne wysokiej jakości, bardzo skuteczne w stosunkowo przystępnej cenie. Ich jakość jest warta tej ceny i nie ma tu ściemy z certyfikatami. A w sumie to możemy nadać naszym olejkom, najlepsze olejki zielonego detoxu 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

8 − dwa =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.