Stearynian magnezu – najczęstszy składnik suplementów diety

Probiotyk – kiedy brać probiotyk?
15 marca 2021
Oczyszczanie organizmu tabletki – toksyny w organizmie czy na prawdę istnieją?
15 marca 2021
Pokaż wszystkie

Stearynian magnezu – najczęstszy składnik suplementów diety

Wypełniacze – składniki, których Zielony Detox nie stosuje

Wiele lekarstw czy suplementów diety wygląda jak kolorowe cukierki: czerwone, zielone, niebieskie, białe, błyszczące lub musujące. Są doprawdy najróżniejsze.

Swoją formą, ciekawym kształtem, czy oryginalnym wyglądem mają zapewne na celu zachęcić do ich kupna, lub „innowacyjną formułą” zwiększającą ponoć przyswajalność lub uczynić inne cuda. Czy to tak istotne jaką formę ma nasz suplement diety? Czy jednak wypełniacze są neutralne dla naszego zdrowia?

Zielony Detox całkiem świadomie zrezygnował z tego typu ulepszeń jak przeciwzbrylacze, lub środki wiążące. Często są o to boje z producentami. Taka postawa nie jest popularna wśród zamawiających. Dzięki jednak temu skład naszych suplementów jest tak krótki i treściwy. 🙂 A suplementy są mocne jak KOŃ!

Nie wiem czy wiesz, ale wiele tabletek zawiera ponad 50% substancji wypełniających.

Serio.

To tak, jakbyś płaciła bez sensu za połowę danego specyfiku. Nie dość, że w ten sposób firmy farmaceutyczne i produkujące suple robią ogromne oszczędności (naszym kosztem), to jeszcze część z nich nie jest obojętna dla naszej wątroby… Przyjrzyjmy się części z nich dokładniej. Zobaczymy jakie cuda tam znajdziemy 😉

grafika firmy Viridian

Stearynian magnezu – najczęstszy składnik suplementów diety

Dane w Internecie nie są jednoznaczne na temat tego składnika.

Czasem w składzie znajdziemy go jako „sole magnezowe kwasów tłuszczowych”. Jedni piszą: „Stearynian magnezu to chemiczny związek, którego nasz organizm nie trawi. Może więc osadzać się na ścianach jelit tworząc nieprzepuszczalną powłokę, kumulować się w organizmie, a przez to hamować wchłanianie substancji odżywczych.

Sterynian magnezu „przytępia” też działanie układu odpornościowego. Dzięki temu składnikowi są gładsze i nie lepią się w opakowaniu lub przy produkcji.”

Inni z kolei przekonują: „Fakt nietoksyczności i braku negatywnego wpływu stearynianu magnezu na organizm człowieka potwierdza zarówno rozporządzenie Komisji UE nr1129/2011 z dnia 11 listopada 2011r. jak i polski Główny Inspektorat Sanitarny umieszczając stearynian magnezu na liście składników dopuszczalnych do spożycia na terenie zarówno Polski jak i Unii Europejskiej.

Także Amerykański Departament Zdrowia uznaje stearynian magnezu za środek nieszkodliwy i zezwala na jego stosowanie na terenie Stanów Zjednoczonych.”

Jeśli stearynian wydaje się dość obojętny dla zdrowia, tak jest pewien konsensus, że dwutlenek tytanu jest składnikiem szkodliwym.

Dwutlenek tytanu – jak bardzo jest niebezpieczny?

Australijskie badania wykazały, że spożywanie żywności zawierającej E171 ma niekorzystny wpływ na mikroflorę jelitową, co może sprzyjać chorobom zapalnym jelit i rakowi jelita grubego. Dwutlenek tytanu przechodzi przez barierę jelitową i dostaje się do krwiobiegu.

Naukowcy odkryli cząstki dwutlenku tytanu w wątrobach zwierząt. Przypuszcza się, że działa podobnie również u ludzi.

Difosforany – czy to bezpieczne emulgatory?

Difosforany to dodawane do wielu tabletek emulgatory, które mogą wpływać prawidłowy metabolizm, a do tego zmniejszać przyswajanie wapnia, żelaza i magnezu!

To są najczęstsze dodatki do różnych tabletek. Jednak to nie wszystko.

Bardzo częstymi dodatkami do aptecznych specyfików są także:

błękit brylantowy,

olej palmowy,

nierozpuszczalny poliwinylopirolidon,

wosk,

talk,

wosk karnauba

kwas winowy,

substancje słodzące:

cukier (sacharoza),

maltitol,

sukraloza,

mannitol,

polisorbat 60,

Aspartam,

Acesulfarm K,

syrop glukozowy,

syrop sorbitolowy,

glukoza.

Oczywiście nie wszystko z wyżej wymienionych rzeczy jest niezdrowe.

Jednak, czy chciałabyś dodawać takie substancje do swoich posiłków?

Ja absolutnie nie.

Jeśli ktoś dodatkowo chciałby nie spożywać żelatyny (produktu odzwierzęcego), może stosować suplementy w formie doy packów. To zamykana stunowo torebeczka, z której można samodzielnie przy pomocy łyżeczki lub specjalnej miarki odmierzać potrzebną ilość sproszkowanych ziół. Jest ich całkiem sporo: Zdrowe jelito, Hormony w równowadze, Pau d’Aco, Kurkuma, Tarcza na wirusy, Pierwsze oczyszczanie.

Jeśli chodzi o wszystkie inne suplementy w formie kapsułek, nie znajdziesz ani jednej substancji, która mogłaby budzić Twoją wątpliwość.

To co? Wpadniesz do nas? https://sklep.zielonydetox.pl/ rozejrzeć się po zdrowych suplementach bez konserwantów i wypełniaczy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

jedenaście + trzynaście =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.