Jak oczyścić wątrobę ziołami? Oczyszczanie wątroby w 3 krokach.

Nawyki – siła nawyków
15 marca 2021
Witaminy i odżywki – czy warto je brać? A co z lekami na odchudzanie?
16 marca 2021
Pokaż wszystkie

Jak oczyścić wątrobę ziołami? Oczyszczanie wątroby w 3 krokach.

Ciekawa jestem, czy myślałaś kiedyś o tym, że skoro czyścimy kuchnie czy podłogi minimum raz w tygodniu to czy tak samo powinniśmy czyścić nasz organizm. Czy może słyszałaś o oczyszczaniu np. wątroby?

Być może obiła Ci się o uszy metoda dr Huldy Clark (Hulda Clark), Andreasa Moritza (Andreas Moritz) lub Michała Tombaka (Michał Tombak). Każda z tych osób przedstawia różne sposoby na to, by zrobić porządek z największym filtrem naszego organizmu – z wątrobą.

Po co jednak wykonywać odtruwanie wątroby? Brzmi to na prawdę skomplikowanie, więc czy na pewno jest konieczne?

Po pierwsze nasz układ trawienny NON stop pracuje, podjadanie, posiłki co 3 godziny, nawet skromny soczek owocowy czy owoc do przegryzienia – to dla niego już coś do strawienia. A jak coś ciągle pracuje to nie ma czasu ani odpocząć, ani się oczyścić!

Dodatkowo nasza dieta często odbiega od ideału. Przetworzone, pełne chemicznych dodatków pożywienie to dla naszej wątroby duże obciążenie. Także leki, ich wypełniacze i nośniki to coś, czego nasza wątroba bardzo nie lubi.

Dodatkowo mamy otłuszczoną wątrobę i inne narządy, pokaż mi proszę pana po 40 który nie ma brzuszka! Na palcach jednej ręki można takich zliczyć!

Stłuszczenie wątroby jest bardzo powszechne.

Warstwa tłuszczu na każdym organie powoduje, że działa on mniej wydajnie. Tłuszcz powoduje utrudnioną wymianę tlenową i utrudnione dożywienie danego organu.

A do tego często dzieje się tak, że zmęczona wątroba – puchnie i jest powiększona. Jak to sprawdzić? A czy pod prawym żebrem czujesz coś twardego? Tam właśnie mieści się jeden z płatów wątroby!

I wiesz co jest ciekawe? Zapytanie: ” oczyscic watrobe ” w googlu wpisują tysiące osób dziennie!

Możesz mieć właśnie takie wnioski po badaniu USG jamy brzusznej. Jeśli drogi żółciowe są na obrazie USG poszerzone – to znak, że niewidoczne (bo niezwapnione) kamyczki znajdują się tam, tworząc minizatory. Wypadałoby się tym zająć, dopóki nie ma jeszcze ostrej kolki żółciowej!

Z czego są te kamyczki wewnątrz wątrobowe?

Mówiąc w skrócie to zbiór różnych toksyn, konserwantów, nadmiarowych substancji z naszej diety.

Kamienie żółciowe to zbierająca się w kanalikach zastygła żółć (składająca się w głównej mierze z cholesterolu, kwasów żółciowych) lub złogi tłuszczu.

To właśnie skład kamieni sprawia, że są niemal nie możliwe do zdiagnozowania za pomocą USG czy tomografii komputerowej.

Nieco inaczej jest w przypadku pęcherzyka żółciowego, gdzie nawet 20% wszystkich kamieni może składać się z minerałów, szczególnie z soli wapniowych i pigmentów żółciowych, dzięki czemu łatwo je zdiagnozować.

Ale to jeszcze nie wszystko z „newsów” kamienie mogą zawierać również bakterie, substancje toksyczne, a nawet martwe pasożyty.

Jak odpowiedzieć na zapewnienia wielu lekarzy, że nie ma czegoś takiego jak kamienie wątrobowe?

Może to dość powszechna dezinformacja bo powiem Ci szczerze, że tak dobrze, jak po oczyszczaniu wątroby i woreczka żółciowego to ja się jeszcze nigdy nie czułam 😉

kamnica żółciowa źródło: Wikopedia

Co zrobić jak masz diagnozę: 1. powiększonej, 2. stłuszczonej wątroby, 3. kamieni żółciowych w woreczku, a może próby wątrobowe wykazują jakieś nieprawidłowości?

O ile nie ma przesłanek wskazujących na poważniejsze problemy z wątrobą, lekarze rzadko sprawdzają występowanie kamieni wewnątrzwątrobowych. Niestety, choć wątroba jest jednym z najważniejszych organów w ciele, jej zaburzenia są zbyt często niediagnozowane.

Jak oczyścić wątrobę z toksyn? Czy jest dieta oczyszczająca wątrobę?

Regularne dbanie o wątrobę jest jak najbardziej wskazane. Profilaktycznie dobrze przeprowadzać tę kurację dwa razy do roku, a literatura wskazuje, że szczególnie sprzyjająca pora to WIOSNA. 🙂

Co zrobić by nasza wątroba była w lepszym stanie?

  1. Spożywanie dużej ilości tłuszczy (byle nie tłuszczy trans i tych roślinnych bogatych w Omega 6 pomaga w funkcjonowaniu woreczka żółciowego i wątroby.

2. Przyjmowanie kurkumy z dużą ilością kurkumidoidów czyli takiej jak nasza KLIK! sprzyja regularnemu oczyszczaniu się tego organu.

Regularne wyrzucanie żółci porusza te drobne kamyczki, które tworzą się w wątrobie i sprawia, że są one na bieżąco usuwane.

Wątroba – dieta oczyszczająca

Spożywanie dobrych tłuszczy np. zimno tłoczonego oleju z lnu czy konopnego to fantastyczny sposób aby pobudzić regularne wydzielanie żółci, a dzięki temu pracę i woreczka i wątroby.

Szkoda, że mainstreem wmawia ludziom, że idealna dieta dla ludzi to zero tłuszczy. Może stąd takie problemy z kamieniami?

Jednak, co ciekawe, w takim wypadku, nawet apteczne specyfiki są zgodne – Lecytyna, a więc mieszanina różnych związków o charakterze tłuszczowym jest najlepszym lekarstwem dla przeciążonej wątroby. I UWAGA! Ja zawsze polecam lecytynę 3x dziennie osobom które mają woreczek żółciowy wycięty!

Bardzo cennym ziołem jest także nasiono ostropestu, które bardzo skutecznie wspiera pracę wątroby. Znajdziesz je w naszej mieszance Zdrowe Jelito.

W ogóle oczyszczanie wątrobę jest bardzo silnym zabiegiem dla ciała.

Powiem Ci, że ja zwykle dochodze do siebie przez 2-3 dni. Jest to jedno z bardziej inwazyjnych oczyszczań i powinniśmy najpierw zrobić

Kurację:

1. oczyszczającą jelito grube,

2. odrobaczanie,

3. wzmacnianie, i dopiero zabrać się do oczyszczenia wątroby. A po nim jeszcze raz zrobić probiotykoterapie i wzmacnianie.

Jak oczyścić wątrobę?

Można sobie wybrać jedną z metod, sugerowaną na początku artykułu. Ja wielokrotnie stosowałam metodę Moritza.

Jak przeprowadzić oczyszczanie wątroby by Clark opisałam dokładnie tu: https://zielonydetox.superoczyszczanie.pl/2016/04/24/oczyszczanie-watroby/.

Tombak, swoje oczyszczania wątroby stosuje bardzo podobnie. Oczyszczenie wątroby Huldy Clark w zasadzie ma niemal identyczne wskazania.

Oczyszczanie wątroby jadłospis

Powyższy artykuł warto uzupełnić o informacje na temat żywienia w trakcie detoxu watroby.

Dieta. Podczas tych 6 dni przygotowań należy unikać zimnych lub mrożonych produktów/napojów – powodują schłodzenie wątroby, ograniczając skuteczność terapii.

Wszystkie produkty powinny być ciepłe lub przynajmniej w temperaturze pokojowej. Najlepiej jest unikać produktów pochodzenia zwierzęcego, nabiału i smażonego jedzenia oraz przejadania się.

Na 7 dni przed oczyszczaniem wątroby dobrze jest pić sok jabłkowy świeżo wyciskany lub tłoczony. UWAGA zawiera on dużo cukru więc osoby które mają problemy z grzybicą powinny rozważyć opcję alternatywną np ocet jabłkowy z wodą.

Pamiętajmy koniecznie o tym soku jabłkowym, bo on zmiękcza kamyki, dzięki czemu nie zrobią nam krzywdy przy opuszczaniu dróg żółciowych.

Oczyszczanie watroby najlepiej przeprowadzić w dzień wolny od pracy – najlepiej z soboty na niedziele. Tombak przekonuje ponadto, że oczyszczanie wątroby powinno mieć trzy etapy:

Etap pierwszy polega na przygotowaniu organizmu poprzez rozluźnienie, nagrzanie organizmu. W tym celu Michał Tombak poleca korzystanie z sauny albo gorących kąpieli trwających ok 20 minut. Etap drugi polega na jedzeniu roślinnego jedzenia (na 4 dni przed głównym oczyszczeniem), piciu 1/2 – 1 litra soku z buraka i jabłka.

Etap trzeci to już to właściwe oczyszczenie.

Co oczyszcza wątrobę?

Aby przeprowadzić kurację potrzebujesz soku z jabłek, posiadać termofor, ząbek czosnku, grejfrut, cytryny, pół litra oliwy z oliwy (ale najłagodniejszej jaka jest). Może to być też inna dobrej jakości o łagodnym smaku, którą tolerujesz. Nawet rafinowana z pestek winogron.

Andreas Moritz w swojej książce „Oczyszczanie wątroby i woreczka żółciowego” pisze, że podczas oczyszczania można odczuwać mdłości, a nawet wymiotować w nocy – jest to efekt silnego wyrzucania żółci oraz kamieni żółciowych przez pęcherzyk żółciowy, na skutek czego żółć cofa się do żołądka. Nie jest to więc miła kuracja. Czasem wyjściem jest zastosowanie łagodniejszego tłuszczu. Efekty kuracji będą tak samo dobrze ewidentnie widoczne – w toalecie. 😉

Uprzedzam, że przez kilka kolejnych dni będziesz czuła się osłabiona i trzeba po niej stosować dietę beztłuszczową minimum jeden dzień i bardzo lekko strawną. Później stopniowo wprowadzać białko, tłuszcze, a wytrzebioną oczyszczaniem florę bakteryjną wspomóc probiotykami. Najlepiej naszymi. 🙂 Są bardzo wydajne.

Jeśli szukałaś sposobu, jak oczyścić wątrobę i woreczek żółciowy, to myślę, że masz już dobry początek 🙂

Jeszcze raz wklejam link do artykułu z filmem instruktażowym, którym krok po kroku mówię jak oczyścić wątrobę ( oczyscic watrobe ).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

dwanaście − cztery =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.