Parówki
17 marca 2021
Zioła na jelita
19 marca 2021
Pokaż wszystkie

Suplementy

Rynek suplementów diety bardzo się rozrósł. Jednak mam wrażenie, że za sprawą różnych mediów i medialnych ekspertów zniechęca się do stosowania ziół za to prym wiodą witaminy.

Moim zdaniem to podejście jest mega szkodliwe. Bo co z tego, że weźmiemy nawet te najdroższe witaminki jak… w jelicie BAJZEL i nic z nich nie przyswoimy?

Wyjdą tak jak weszły, tylko dołem.

Warto posiadać wiedzę co działa z tych suplementów i ziół i na co działa oraz w jakich dawkach przyjmować daną rzecz. I tu jest pies pogrzebany.

Ja na rynku widzę… gównie NIE DZIAŁAJĄCE suplementy. Se la vie… dlaczego? Nie wiem. Nie rozumiem czemu ludzie wpychają do kapsułek wiórki i odpady.

I jako manifest mojej nie zgody na ten stan rzeczy POWSTAŁA linia ZIELONEGO DETOXU. Linia suplementów które działają. Koniec kropka.

Suplementy diety można podzielić na:

  1. suplementy ziołowe,
  2. suplementy chemiczne,
  3. witaminy
  4. minerały
  5. odżywki.

Trochę chciałam o tych ostatnich…. pogadać.

Pewnie widziałaś niejednokrotnie sklepy z odżywkami uginające się od wielkich pojemnikach z odżywkami białkowymi.

Te odżywki białkowe mają za zadanie rozbudować masę mięśniową u osób które trenują na siłowni. W takich punktach dostępny jest nawet booster testosteronu, który zwiększa poziom męskich hormonów. Z tego co widziałam, często zawierają ziołowe ekstrakty adaptogenów. No i o ile u osób które na prawdę spędzają na podnoszeniu ciężarów sporo godzin dziennie to widzę tego sens… o tyle u zwykłego kowalskiego co robi 2 dni w tygodniu na siłowni jedno godzinny trening… no już nie.

Ale… jak moja mama już była bardzo osłabiona chorobą nowotworową to zielarz zalecił nam…. ODŻYWKĘ BIAŁKOWĄ! i oleje (tran, omega, wit D w oleju itd) i to na prawdę był mega pomysł bo mama już nie jadła tyle by móc odżywić masę mięśniową i te mięśnie zaczęły zanikać bo energię z pokarmu zjadała choroba nowotworowa i mnożące się komórki rakowe.

Ale wracając do tematu:

Tabletki na odchudzanie

Dużym zainteresowaniem cieszą się tabletki na odchudzanie. Mam jednak pewne wątpliwości, czy ich stosowanie jest faktycznie skuteczne. Myślę, że zrozumienie mechanizmów jakie zachodzą w naszym ciele są kluczem do sukcesu, jakie suplementy mogłoby nam pomóc.

Ja absolutnie kocham ziołowe suplementy diety. Przede wszystkim za synergiczne działanie rozmaitych substancji zawartych w roślinach.

Naturalne suplementy zazwyczaj działają przeciwwirusowo, przeciwgrzybicznie, przewbakteryjnie, czyli to takie naturalne COMBO a dodatkowo jeszcze wspierają wątrobę.

Jeśli nie mają chemicznych dodatków to już w ogóle cud miód.

Podobnie naturalne witaminy – zwykle w większej części zostają przyswojone niż takie syntetyczne. Z tego względu w dobrej jakości witaminie C masz dodane bioflawonoidy, które mają takie właśnie zadanie – zwiększyć wchłanialność.

Powtórzę jednak to, co koniecznie powinno wybrzmieć w temacie suplementów.

Nie jesteś tym, co jesz, ale tym, co przyswajasz.

Posklejane glutenem i zaśluzowane od nabiału jelita wchłaniane mają tragiczne. Jeśli jeszcze nie przeprowadziłaś kuracji oczyszczającej, warto nadrobić zaległości. W tym celu bardzo polecamy autorską mieszankę ziół „Pierwsze oczyszczanie”.

Ten artykuł jeszcze więcej mówi o suplementach diety: mam nadzieję, że Ci się spodoba. https://zielonydetox.superoczyszczanie.pl/2021/03/16/witaminy-i-odzywki-czy-warto-je-brac-a-co-z-lekami-na-odchudzanie/

Więcej na temat detoxów znajdziesz tutaj: https://zielonydetox.superoczyszczanie.pl/2020/01/22/oczyszczanie-jelit/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

dwa × dwa =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.