Zioła na wątrobę
19 marca 2021
Tarczyca
19 marca 2021
Pokaż wszystkie

Skuteczne sposoby na bolące kolano

Ból w kolanie może mieć wiele przyczyn. Od najbardziej oczywistego w przypadku stłuczenia, do takiego, które pojawia się nie wiadomo dlaczego trwa, trwa i trwa…

Jak sobie poradzić i co może pomoc w takim przypadku?

Dobrym rozwiązaniem są okłady na bolące kolano. Najlepiej oczywiście zimne. Zimno zmniejsza opuchliznę i działa przeciwbólowo oraz zmniejsza powstający podskórny krwiak (siniak).

Bolace kolano możemy także posmarować przeciwbólową miętą, czyli naszym olejkiem miętowym. Dobrym sposobem jest także kąpiel z dodatkiem soli epson, lub użycie lampy na podczerwień. Przyspieszają one proces regeneracji, szczególnie jeśli bolacego kolana przyczyny należy szukać w przeciążeniu zbyt intensywnym treningiem.

Naturalne wsparcie

Podobnie skuteczne są inne naturalne substancje. W Internecie polecana jest także maść z MSM, czyli siarką organiczną, której możemy mieć niedobory. Warto stosować także mieszankę w formie maści: cynamon, imbir, grecki mastyks i olej sezamowy. Dobre efekty ma też apteczny Amol, czy maść tygrysia. Mają one działanie przeciwzapalne, chłodzące i przeciwbólowe. Jeśli są naturalne, nie obciążają tak bardzo wątroby, jak to ma miejsce w przypadku chemicznych leków.

Jeśli stan zapalny się przedłuża i zewnętrzne sposoby okazują się niewystarczające, a nadal zastanawiasz się, co stosować na bolące kolana, sugerujemy wewnętrzne stosowanie naturalnych form aspiryny, którą znajdziemy w korze wierzby białej, z której można spożywać napar.

U nas jednak absolutnym hitem i suplementem, który pokochały nasze klientki i klienci to najmocniejsza na rynku i przyswajalna w 96% przeciwzapalna kurkuma. Kliknij tu i przeczytaj co jeszcze prócz działania na bolące kolano może ona Ci dać.

Nawadnianie na bolące kolana

Absolutnie trzeba pamiętać o prawidłowym nawadnianiu się, gdy coś nas boli. Woda okazuje się być jak lek na bolące kolana, bo przyczyną może być zwyczajnie odwodnienie tkanki chrzęstnej. W wypadku niedoboru wody, narządy wewnętrzne czasem pobierają ją ze struktur stawowych. Bywa, że bolace kolana to sygnał, że dochodzi tam już do zwyrodnień. Odpowiednie nawodnienie zapewnia nasza Hydro Moc.

Jest też sporo alternatywnych sposobów na bolące kolana: dźwiękoterapia, magnetoterapia, różne odciążające stabilizatory, czy nawet akumpresurowe opaski. Mogą one okazać się zbawienne, gdy mamy bolące kolana przy zginaniu.

Problem ze stawami kolanowymi jest bardzo powszechny u osób otyłych. Duży ciężar, jaki muszą znosić nasze nogi, powoduje, że się szybciej zużywają znajdujące na połączeniach chrząstki. I tu niestety wpisywanie w wyszukiwarkę: „co na bolace kolana forum”, lub „bolace kolano co zrobic” niewiele pomoże, jeśli nie zrzucimy paru kilogramów. Wiem, że łatwiej powiedzieć, niż zrobić. Jednak i na to Zielony Detox znalazł radę. Choć nie zajmujemy się stricte tematem odchudzania, wiemy, że porządny odrobaczający detox, eliminujący pasażerów, którzy domagają się węglowodanów, słodyczy i rzeczy, które nam nie służą, w efekcie przybliżają nas do upragnionego celu.

Jeśli nadal zastanawiasz się: „co na bolące kolana”, „co stosować”, „sposób na bolące kolana”, „czym smarować bolące kolano”, próbowałaś niemal wszystkiego (co było dostępne w aptece), wypróbowałaś niemal wszelkie sposoby alternatywne, a ból nie mija, znaczy to, że coś ewidentnie podjada maź, chroniącą tkankę chrzęstną przed ścieraniem. Spróbuj odrobaczania, a dopiero później suplementuj dobrej jakości mieszanki „na stawy”.

Być może to jest ten brakujący element układanki, którego zabrakło? I nigdy, przenigdy nie zapominaj o wodzie, Ok? 🙂

Ruch to zdrowie!

A na deser jeszcze jedna ważna informacja: ruch dla kolan jest niezbędny. W czasie, gdy bolą, oczywiście nie są wskazane wielogodzinne spacery, ale trzeba mieć świadomość, że organ nieużywany powoli zanika, a przynajmniej traci swoją sprawność. Ruch wyzwala produkcję mazi międzystawowej, która jest niezbędna, by kolana nas nie bolały. Jeśli więc, pozbyłaś się już stanu zapalnego, objawiającego się silnym bólem, staraj się nieco więcej chodzić, czy nawet ćwiczyć, by rozruszać zastane stawy i by problem nie wrócił za jakiś czas.

Pamiętaj proszę kochana, że leki przeciwbólowe nie mają tak efektywnego działania przeciwzapalnego, jak dobrej jakości substancje naturalne. To często maskowanie problemu. Szkoda na to czasu i pieniędzy! Oraz zdrowia.

Szukasz preparatów pozbawionych wypełniaczy, które mają maksymalnie silne działanie? Czegoś co faktycznie działa, a nie tylko ma dobry marketing? Zachęcam Cię do rozejrzenia się po naszym sklepie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 − two =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.