Suplementy
17 marca 2021
Zioła na wątrobę
19 marca 2021
Pokaż wszystkie

Zioła na jelita

W co trzecim mailu dostaję pytanie o jelita i układ pokarmowy… mam wrażenie że powiedzenie, że „w obecnych czasach choroby przewodu pokarmowego są dość częste” to jak nie powiedzenie niczego.

Zapalenie uchyłku jelita grubego czy zespół jelita drażliwego to frazy na prawdę często wyszukiwane na naszym blogu.

Prawidłowa praca przewodu pokarmowego, zatwardzenia, częste biegunki, alergie, nieszczelne jelita są to problemy które doświadcza 99% procent z Was.

Ktoś stwierdził, że są to problemy ściśle związane ze stylem życia i sposobem odżywiania się i zebrał je i nazwał ” choroby cywilizacyjne „.

I wszędzie gdzie wejdziesz będziesz miała napisane: podstawą jest zdrowa dieta, która zapewni regularne wypróżnianie się. Czyli spożywanie warzyw, owoców, produktów zbożowych pełnoziarnistych – nieoczyszczonych.

Bla bla bla

Jak to czytam to tak jakbym żuła papier. Bo serio mi to nie mówi nic!

Błonnik, po co to?

Zawsze też jest fragment o błonniku np. „Dieta powinna być bogata w błonnik, pochodzący np. z otrąb. Warto zamiast jasnych bułeczek i makaronów, jeść ciemne pieczywo i kasze. Spożywając dużo błonnika należy pamiętać, aby dużo pić. Dzięki temu jelita lepiej pracują i mogą się oczyścić.”

Ale jak to zrobić w praktyce? Gdy dzieci uwielbiają słodkie naleśniki. Mąż popija piwko po powrocie z pracy i najchętniej zjadł by schabowego z bułką.

Małymi KROCZKAMI. Czyli nie odstawiasz pieczywa w domu z dnia na dzień. Tylko starasz się wprowadzać więcej posiłków aby to pieczywo nie było potrzebne w tak zwanym między czasie.

Wypiszę Ci 5 rad które daje biznesmenom którzy są moimi klientami i chcę podziałać ale … suprise suprise nie mają za dużo ani czasu ani energii:

  1. zjedz pół kubeczka siemienia lnianego zalanego wodą codziennie w postaci kisielu (to mega ważne dla jelit i Twojego ciała)
  2. Pilnuj by przed śniadaniem wypić wodę minimum jeden kubek
  3. wyklucz makaron (zamień go na ryż lub makaron ryżowy)
  4. wyklucz pieczywo
  5. wprowadź 2-3 suplementy w tym probiotyki!

I uwierz mi, te zmiany nie zajmują prawie wcale czasu – a efekty będziesz widziała już po kilku dniach.

A teraz troszkę teorii: Wiele osób dostaje diagnozę: uchyłki. Zacznijmy więc od uchyłków.

Zacznijmy więc od uchyłków.


Tworzenie się uchyłków w jelicie grubym jest dość powszechne. To „niewielkie, uwypuklenia błony śluzowej wciśniętej w głębsze warstwy ściany przewodu pokarmowego- mogą powstawać w jego dowolnym odcinku, ale najczęściej dotyczą jelita grubego. Często mają kształt kieszonek ,”


Problem zaczyna się wtedy, kiedy w tych uchyłkach gromadzi się i zalega masa pokarmowa lub masa kałowa. Wtedy mogą zacząć namnażać się w tych uchyłkach bakterie chorobotwórcze powodując zapalenie odcinka przewodu pokarmowego objawiające się np. bólem brzucha lub naprzemiennym stanem zaparć i biegunek. Dyskomfort może być duży, czasem bardzo kłopotliwy, nieleczony może przejść w stan zapalny, który może skończyć się na stole operacyjnym i koniecznością wycięcia fragmentu jelita.


Jednak, kiedy w kale pojawi się już krew, to należy stosować dietę łatwo strawną i ograniczyć spożywanie błonnika w postaci surowej, czyli zamiast surowych warzyw warto je podgotować. I tak samo przy wrzodziejących jelitach NIC SUROWEGO! Zespół jelita drażliwego to prawdziwa plaga tych czasów!

Zioła na jelita

Ja polecam także zioła na uchyłki jelita grubego i ogólnie dobre zioła na jelita, czyli: kurkuma, przeciwzapalnie i regenerująco podziałają także pau d’arco, korzeń lukrecji, nasiona babki płesznik, liście i nasiona babki lancetowatej, zmielony ostropest plamisty, a także kwiaty nagietka.


Najlepiej łączyć zioła mieszając te o działaniu przeciwzapalnym z tymi poprawiającymi trawienie.  

I tu z całego serca polecam Tobie mieszankę ziół Zdrowe Jelita ze sklep.zielonydetox.pl.

Ona właśnie tak działa – przeciwzapalnie, regenerująco i poprawia perystaltykę jelit. Im ktoś ma bardziej poważny stan jelit, tym mniejsze dawki przyjmuje na początku. Im stan zdrowia jelit jest lepszy tym większe dawki tej 100% naturalnej mieszanki może przyjmować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

20 − osiem =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.