Jak wspomóc leczenie łuszczycy?
5 sierpnia 2021
Alergie pokarmowe. Co z tym zrobić?
5 sierpnia 2021
Pokaż wszystkie

Infekcje intymne u kobiet – jak im zapobiegać

infekcje-intymne-u-kobiet-intymna-prouro-probiotyk-zielony-detoxt

Infekcja intymna u kobiety to przykra sprawa, dyskomfort i pieczenie w sferze intymnej, ciągła potrzeba oddawania moczu, upławy lub suchość pochwy. Ułaa, to boli i uniemożliwia codzienne funkcjonowanie.

A zastanawiałaś się kiedyś nad przyczyną ciągle powracających infekcji intymnych?

Czynników sprzyjających występowanie takich infekcji jest dużo

Należą do nich:

 • Przyjmowanie antybiotyków;
 • Ciąża;
 • Menopauza;
 • Cukrzyca;
 • Zaburzenia hormonalne;
 • Zauważalna suchość w pochwie;
 • Infekcje bakteryjne występujące w obrębie innych narządów; 
 • Nieodpowiednia higiena;
 • Stres;
 • Antykoncepcja hormonalna;
 • Obniżona odporność;
 • Częsta zmiana partnerów;
 • Korzystanie z basenów, jezior i jacuzzi oraz używanie czyichś ręczników może także zaowocować infekcją intymną.

Rodzaje infekcji

Główny podział infekcji to:

– bakteryjne

– lub grzybicze.

A czy wiesz, że wszelkie infekcje w sferach intymnych wiążą z tym, że odpowiednia mikroflora pochwy i dróg rodnych oraz ich pH zostały zaburzone, przez co złe bakterie lub/i grzyby mogły się tam rozgościć i wywołać tyle nieprzyjemnych dolegliwości.

infekcje-intymne-u-kobiet-intymna-prouro-probiotyk-zielony-detoxt

Jak to jest z tymi infekcjami?

Na niekorzystną zmianę w mikroflorze pochwy wpływa zarówno nieodpowiednia higiena, jak jej nadmiar. Gdy odczuwamy lekki dyskomfort warto reagować od razu, aby zwykłe zakażenie, nie przerodziło się w stan zapalny.

Przy pierwszych objawach warto zastosować, np. mieszankę naszych olejków na infekcje intymne: Intymna mgiełka mieszanka olejków eterycznych.

Główne objawy infekcji bakteryjnej pochwy to nieprzyjemny zapach, upławy widoczne na bieliźnie, obrzęk i zaczerwienienie sromu. Wtedy im szybciej zareagujemy tym lepiej. Na nasze zdrowie i stan dróg rodnych ogromy wpływ mają także hormony. Warto zadbać o równowagę hormonalną, np. dzięki mieszance adaptogennych ziół Hormony w równowadze, które pięknie zrównoważą ich poziom w organizmie.

Na infekcje grzybicze jesteśmy narażeni szczególnie przy nieodpowiedniej diecie i wysokim poziomie cukru we krwi, ponieważ to bardzo zmienia pH naszego organizmu. Dodatkowo grzyby mogą się rozrastać w pochwie wtedy, kiedy nie ma w niej odpowiedniej mikroflory lub gdy brak jej zupełnie, np. w wyniku stosowania antybiotykoterapii lub chemioterapii. Typowe objawy infekcji grzybiczej sfer intymnych to silny świąd tych okolic i charakterystyczna wydzielina o konsystencji i kolorze twarogu.

Jednakże niektóre infekcje grzybicze bardzo przypominają te bakteryjne, a czasem ich rozwój nie daje objawów na początku.

Tym bardziej warto wtedy udać się do lekarza ginekologa, takich infekcji nie należy bagatelizować, a profilaktycznie zastosować Intymną mgiełkę, która ma działanie zarówno przeciwbakteryjne, jak i przeciwgrzybiczne.

Takie utajone infekcje grzybicze pochwy i sromu są bardzo groźne, ponieważ po cichu kosmki grzybów wrastają przez błony śluzowe w głąb dróg rodnych i mogą infekować szyjkę macicy, gruczoł przedsionkowy, cewkę moczową i pęcherz. Co w konsekwencji może wywołać bardzo groźne schorzenia dróg rodnych, utrudniać zajście w ciążę lub doprowadzać do poronień, przedwczesnego porodu i zakażenia dziecka.

Brak odpowiedniej mikroflory może przyczynić się do powstawania infekcji sfer intymnych.

Wtedy należy brać probiotyk przeznaczony do sfer intymnych, w których panuje specyficzne pH – inne niż w reszcie organizmu.

prouro-infekcja-intymne-zielony-detox

W mikroflorze pochwy i dróg rodnych występuje wiele mikrobów, także tych chorobotwórczych, ale jeśli przeważają w niej dobre bakterie, w tym pałeczki kwasu mlekowego dające lekko kwaśny odczyn pH, to wtedy powinno być wszystko dobrze.

Dobry probiotyk do sfer intymnych – zapobiegaj

Kwas mlekowy produkują pożyteczne szczepy Lactobacillus. Właśnie dwa rodzaje bakterii z tego szczepu, czyli Lactobacilius plantarum  i Lactobacilius reuteri, znajdziesz w naszym probiotyku 2w1 do sfer intymnych kobiety. Zawiera on także prebiotyk, czyli pokarm dla bakterii w formie inuliny. Dzięki Inulinie bakterie łatwiej i szybciej się namnożą w drogach rodnych i zapobiegną rozwojowi grzybów i złych bakterii. Inulina to pokarm dla „dobrych bakterii” 🙂

Dlatego jeśli trapią Ciebie infekcje intymne, jesteś po antybiotykoterapii lub chcesz zapobiec rozwojowi takich infekcji to teraz wbijaj do naszego sklepu i zaopatrz się w nasz probiotyk Intymna ProUro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

szesnaście + dziewiętnaście =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.