Zachować zdrowie Longvitality
Zachować zdrowie – Long Vitality
1 marca 2022
Sposób na suche oczy i zdrowy wzrok
28 kwietnia 2022
Pokaż wszystkie

Pasożyty w wątrobie. Sprawdź czy je masz.

Wątroba to w uproszczeniu ogromna fabryko-oczyszczalnia. Tu filtrowana jest krew, eliminowane są toksyny. Oczywiście do czasu, aż sobie tą wątrobę zużyjemy, osłabimy, zaniedbamy… A to się zdarza. Stłuszczenie wątroby następuje przez dietę zbyt bogatą w węglowodany. Alkohol, co powszechnie wiadomo osłabia jej funkcje i to niestety czuć i widać. Czy na USG czy na wynikach badań, czy nawet na twarzy opuchniętej, zaczerwienionej, lub pełnej narośli czy brodawek. Zaburzenia pracy wątroby powstają przez nadmiar leków, toksyn z pokarmu i powietrza, oraz przez pasożyty(!).
„Pasożyty?” zapytasz,
„Asia, ty już pasożyty widzisz wszędzie, na pewno przesadzasz.”
No wiesz, może i tak, ale lamblie naprawdę występują w drogach żółciowych i zakłócają pracę wątroby. W tym artykule przedstawię Ci krótko nieco mniej znane pasożyty wątroby. Takie o których mówiłam mało, lub wcale.

Jakie jeszcze pasożyty można znaleźć w wątrobie? Badania na pasożyty wątroby.


Motylica wątrobowa oraz tasiemiec bąblowiec to kolejni pasażerowie na gapę, którzy zdarzają się w naszych drogach żółciowych i w wątrobie.

Jak w takim razie można się dowiedzieć o zakażeniu tymi pasożytami?
Wiele osób uważa, że biorezeonans jest zarówno najlepszą metodą diagnostyki jak i eliminiacji nieproszonych gości. Inni wolą robić przeprowadzać badania krwi, kału lub moczu, jednak tu trzeba się zazwyczaj wstrzelić w cykl rozwojowy robala, a to nie lada sztuka. A poza tym zebrać masę próbek, a to jest i czasochłonne i dość nieprzyjemne.
Jeśli mamy zwiększoną ilość eozynofilów możemy przypuszczać, że mamy w sobie pasożyty. Badanie na ten czynnik znajduje się w podstawowej morfologii, więc dla przeciętnego Kowalskiego może to być cenna wskazówka.

Jakie objawy wskazują na infekcje pasożytów wątroby?


W przypadku przywr:
Objawy są najczęściej diagnozowane jako niestrawność itp. Jednak zakażenia przywrami wątroby wiążą się z kamicą woreczka, żółtaczką mechaniczną, zrostami i przerostami dróg żółciowych, a wieloletnia nieleczona infekcja kończy się czasem rakiem dróg żółciowych.
W przypadku motylicy wątrobowej choroba może pozostać długo niezauważalna. Często jednak występują niezbyt charakterystyczne objawy podczas wędrówki larw do wątroby. Ludzie doświadczają wówczas gorączki, osłabienia, nudności, wymiotów, czasami powiększenie wątroby i śledziony, a także ból brzucha, szczególnie w okolicy prawego podżebrza.

Dla tasiemca bąblowca wątroba jest jedną z wielu opcji do zamieszkania. Równie dobrze może wybrać naczynia włosowate płuc, powodując duszności, czy nawet w mózgu, gdzie może być przyczyną stanów padaczkowych i zaburzeń świadomości. Poważne sprawy 🙁 Można również podejrzewać, że rozsiane w ciele cysty czy torbiele są formą przetrwalnikową tego pasożyta. I w takim kontekście już chyba jest dość jasne, dlaczego wszelkie choroby i dolegliwości zalecam leczyć odrobaczaniem? 😉
Jeśli jednak cysty tego tasiemca znajdują się w wątrobie, zastępuje mechaniczne zaczopowanie dróg żółciowych, którą lekarze „leczą” najczęściej usunięciem woreczka żółciowego. Inne objawy jakich doświadczają chorzy to prócz bólu brzucha: utrata masy ciała, zmęczenie, pogarszaniem się stanu chorego, żółtaczka, nieprawidłowe wyniki prób wątrobowych. Sygnałem, że z wątrobą jest źle jest także zły stan naszej skóry, a także zatory żylne, czyli żylaki.

Jak nie zakazić się pasożytami dróg żółciowych?

Kiedy najczęściej dochodzi do zakażenia i jaką drogą? Bąblowcem najczęściej łapiemy od czworonożnego przyjaciela rodziny, innymi pasożytami możemy się zakazić z nieprzegotowanej wody, nieumytych owoców czy warzyw, czy przez nieugotowane mięso.
Ja jednak zamiast przesadnej sterylności zawsze zalecam profilaktyczne oczyszczanie z pasożytów przez stwarzanie warunków niesprzyjających dla ich rozwoju. A więc wyeliminowanie cukru, nabiału, który słabo trawimy i glutenu oblepiającego nam jelita.

Ziołowe odrobaczanie, a potem regeneracja

Pasożyty nie znoszą gorzkiego smaku i im jest w uproszczeniu w organizmie pełnym tego smaku źle i niefajnie. Kojarzysz zapewne, że jak ktoś zje czosnek , to po jakimś czasie pachnie mu nim nie tylko z buzi, ale nawet ,cała skóra. To samo robią zioła w skali mikro. A one wierz mi mają znacznie bardziej wyczulone zmysły niż my, na coś, co je może zabić. 😀
Więc kochana – najpierw odrobaczanko, a po czy nawet w trakcie mega regeneracja wątroby tym produktem Better.

Spytasz czym odrobaczanie? Już Ci mówię: na przykład tym: Zestaw Para Killer (w tym zioła do kąpiel) – Zielony Detox Joanna Manikowska jak? tu masz instrukcję.

A czym zregenerować przeciążoną wątrobę po infekcji pasożytniczej? Gorąco polecam ten produkt mojej produkcji: Zdrowa wątroba – Better Health

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

dwa × trzy =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.