7 niezawodnych naturalnych antybiotyków. Jak dawkować naturalne antybiotyki
14 października 2016
Przyprawy które „ratują mi życie” czyli przyprawy w kuchni które trzeba mieć
14 października 2016
Pokaż wszystkie

Jak zadbać o rozwój intelektualny dzieci?

SŁUCHAJMY Z DZIEĆMI MUZYKI. Większość dzieci uwielbia słuchać muzyki, kręcić się i kołysać w jej rytm. Łatwość w uczeniu się całych fraz, a nawet zwrotek, w wieku dziecięcym jest wręcz niezwykła. Dzieci pobudzane przyjemnymi dźwiękami są radosne i dużo chętniej przyswajają treści przekazywane w tej formie, niż te w formie ustnej. Jak zadbać o rozwój intelektualny dzieci? Słuchajmy z dziećmi wartościowej muzyki.

Podczas warsztatów prowadzonych przeze mnie dla dzieci, kiedy widzę, że grupie trudno wysiedzieć w skupieniu i posłuchać bajki o przygodach (ze zdrowiem w tle) Lamelli Szczęśliwej, włączam piosenki. Nie zdarzyło mi się jeszcze, aby dzieci nie poderwały się wtedy na równe nogi. Potrzeba ruchu, którą dzieci naturalnie posiadają zawsze zwycięża. Korzystam z tej wiedzy bardzo często, szczególnie że ładna muzyka, proste treści, rytmiczna melodia, to wszystko wystarczy, aby po kilku powtórzeniach dzieci recytowały ze mną całe zwrotki.

Zawsze wybieram piosenki, które pokazują owoce, warzywa i inne zdrowe przysmaki w tzw. dobrym świetle.

Tańczące pomidory i marchewka wyglądają zabawnie i stają się dla dzieci czymś w rodzaju postaci z bajek. Kiedy nieco później trafią na jego czy jej talerz, powrócą wspomnienia z odsłuchanej lub obejrzanej piosenki i dziecko z mniejszym dystansem po nie sięgnie.

Warto korzystać z każdej dostępnej formy zaprzyjaźniania dziecka ze zdrowym żywieniem. Pracując z dziećmi, sięgam po takie formy zachęcania dzieci do sięgania po nowe smaki:

  • wspólne gotowanie i zakupy warzywe
  • czytanie bajek o zdrowiu (jest naprawdę wiele ciekawych książkowych pozycji na rynku wydawniczym, po które warto sięgać)
  • słuchanie muzyki i taniec
  • rysowanie ulubionych owoców i warzyw
  • zagadki
  • układanie obrazków na talerzu ze zdrowych składników

Dzieci chętnie uczestniczą w tych formach i są naprawdę bardzo kreatywne. Zachęcam Was drodzy rodzice, ale też nauczyciele, do wykorzystywania różnorakich sposobów dotarcia do dzieci w ramach edukacji zdrowotnej.

Jak zadbać o rozwój intelektualny dzieci czyli moja play lista:
Olimpiada w Jarzynowie
Gruszka
Zdrowia smaki
Włoskie smaki
Owoce po francusku
Witaminki, witaminki

Jeśli chcesz się dowiedzieć jak szybko i smacznie zrobić zielony koktajl, kliknij w grafikę poniżej i pobierz bezpłatny PDF z przykładami takich koktajli. Dostaniesz też bonus – potrawy które kochają Nasze Maluchy.

Proszę podziel się tym artykułem ze swoimi znajomymi. Każdemu może się przydać. Jeżeli nie chcesz go udostępniać możesz go po prostu POLUBIC. Dziękuję Bardzo.

This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts.
Click to show error
Error: Server configuration issue

Autorką tekstu jest pani Sylwia Napieraj, która serdecznie zaprasza do jej sklepu www.uwolnijkuchnie.pl oraz bloga kulinarnego www.zmiloscidozycia.pl

Sylwia-Napieraj-2Jestem szczęśliwą żoną i mamą trójki dzieci.

Trzy lata temu zaryzykowałam i przeprowadziłam rewolucję żywieniową w swoim domu.

Czy było łatwo? NIE. Czy są efekty? TAK.

Zjadamy 2 skrzynki tygodniowo warzyw i owoców. Nasza kuchnia jest kolorowa, pachnąca i prosta! Nareszcie wiem, że była to najlepsza decyzja w moim życiu! Piękno i smak tkwią w naturze i prostocie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

jeden × 5 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.