5 niezawodnych metod na przeziębienie
20 maja 2019
Gdy miałam anginę to pozwoliło mi uniknąc antybiotyku.
23 czerwca 2019
Pokaż wszystkie

Najskuteczniejszy sposób na grzybice paznokci

Wiele lat temu nieznany żeglarz przybył do lądu położonego daleko, daleko wszystkich innych znanych wysp.

Stęskniony za rodzimą herbatą poszukiwał na nowym lądzie rośliny, która zastąpi mu czarną herbatę znaną z domu. Tą rośliną stało się drzewo herbaciane o strzelistych liściach, a napój okazał się mieć właściwości przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe oraz inne rozliczne prozdrowotne zastosowanie.

Dziś wiadomo, że w drzewie herbacianym znanym pod botaniczną nazwą Melaleuca znajduje się ponad 100 różnych drogocennych składników w tym ok. 60 terpenów m. in. cyneol, 1-terpinen-4-lol, α- i y-terpinen, p-cymen, sabinen, terpinolen, i kadinen.

Dwa z nich są szczególnie doceniane ze względu na pozytywny wpływ na zdrowie:

Terpinen-4-ol – działającego przy chorobach i uszkodzeniach skóry,

Cyneol – działającego pozytywnie szczególnie przy chorobach przeziębieniowych.

Jak to się dzieje, że olejek z drzewa herbacianego działa? Składniki chemiczne nazwane monoterpenami które są w olejku reagują z białkami błonowymi i samymi błonami biologicznymi, przez co olejek działa antybakteryjne, antywirusowo i przeciwgrzybiczo. Ale to nie wszystko, z powodzeniem możemy zastosować go rozkurczowo, przeciwbólowo, wykrztuśne i przeciwzapalnie.

Olejek z drzewa herbacianego ma bardzo rozległe spektrum zastosowań, jedne z najróżnorodniejszych wśród olejków eterycznych:

  • przy bólu zatok, gardła
  • przy infekcjach i chorobach górnych dróg oddechowych
  • przeciwzapalnie
  • do pielęgnacji stóp przy grzybicy paznokci
  • do prania jako środek odkażający, np. dziecięce pieluszki
  • przy problemach jamy ustnej i paradontozie, przy problemach skórnych (wypryski, rozcieńcz i aplikuj na gazik), można dodawać kropelkę do szamponu lub płynu do mycia

No dobrze, to już wiesz, ze zdecydowanie warto mieć go w swojej kolekcji. Dlaczego jest u mnie w domu? Zdecydowanie ze względu na swoje działanie na grzybicę. Wydaje mi się, ze jeżeli chodzi o smarownie paznokci u stóp nie ma sobie równych, i uwaga! Jest też jako główny składnik w wielu lekach i kosmetykach właśnie antygrzybicznych do pielęgnacji paznokci. Dlaczego jest u nas w sklepie? Bo chcę mieć pewność, że moge używac olejku najwyższej jakości: Ty też możesz mieć taką pewność kupując go tutaj: Sklep Zielonego Detoxu

I to ze względu na tę cechę, do naszego olejku dodaliśmy pędzelek do paznokci. Dokładnie takiego samego pędzelka używasz nakładając odżywkę na paznokcie. Praktyczne? Pewnie, i to jak! A jak oprócz tego aplikować olejek?

Pokażę Ci 4 niezawodne sposoby. My używamy wszystkich z nich, dobierając je do sytuacji.

  1. Smarowanie miejscowe skóry olejkiem z drzewa herbacianego w jakimś mazidle lub rozcieńczonym w jakimkolwiek oleju
  2. Smarownie miejsca zakażonego wirusowo (opryszczka) lub grzybicznie (pożółkłe paznokcie, często u stóp, zdeformowana płytka paznokcia
  3. Moczenie stóp w misce z gorącą wodą i rozcieńczonym olejkiem
  4. Inhalacje (na gorąco, na zimno, na gorąco z soli, na zimno ze słoiczka) szczególnie polecam jak ktoś jest astmatykiem, ma nie doleczone zatoki czy przechodzone przeziębienie.

  1. Smarowanie skóry olejkiem z drzewa herbacianego w jakimś mazidle lub rozcieńczonym w jakimkolwiek oleju

 

Jak przygotować taką mieszaninę? Przy naszym Przeciwgrzybicznym Drzewie Herbacianym nawet 3 krople są być wystarczające. Jak to zrobić? 2 łyżki oleju jadalnego wlewamy do miseczki lub słoiczka, odmierzamy 3 kropelki przeciwgrzybicznego drzewa herbacianego nasza pipetą, mieszamy olej z olejkiem i aplikujemy na skórę. Szczególnie obficie na klatkę piersiową, plecy i miejsca gdzie mamy troszkę tłuszczyku.

Kiedy smarujesz się olejkiem z drzewa herbacianego, część olejku zostaje na skórze i wchłonie się do środka organizmu, powoli, tyle ile trzeba, a część, pod wpływem ciepła olejek przechodzi do fazy lotnej i poprzez powietrze dostaje się przez nos i tchawicę do organizmu. Czyli masz dwa w jednym: aplikację przez skórę i inhalację. Fajna metoda.

2.Smarownie miejsca zakażonego wirusowo (opryszczka) lub grzybicznie (pożółkłe paznokcie, często u stóp, zdeformowana płytka paznokcia)

 

To metoda w której ja używam nie rozcieńczonego olejku. Zabezpieczam miejsce na około tłustym kremem i nakraplam olejek od razu na zmianę np. wirusową (jak opryszczka)

 

3. Moczenie stóp w misce z gorącą wodą i rozcieńczonym olejkiem

Stopy mają bardzo cienką skórkę przez którą dużo może przeniknąć ? Są też „holistycznie” powiązane z większością narządów, w tym dość silnie z nerkami. Ale samo działanie powierzchniowe już bardzo dużo znaczy przy wszystkich zmianach w okolicach paznokci. W czym rozcieńczać olejek?

– sól gruboziarnista lub sól do kąpieli (wystarczy nakroplić olejek na sól i dodać do miski z wodą

– olej jadalny (wciąż będzie się faza rozszczepiała z wodą, ale nasz olejek będzie rozcieńczony) ja lubię tą opcję bardzo, bo potem mam skórę stóp pięknie zadbana i miekką jak pupa niemowlaka ?

– mleko, śmietana cokolwiek z tłuszczem – czyli naśladujemy Kleopatrę która była znana z kąpieli w mleku kozim i bardzo sobie to chwaliła 😀

 

4. Inhalacje (na gorąco, na zimno, na gorąco z soli, na zimno ze słoiczka)

Tutaj mamy spore pole do popisu, zaczynając od zwykłych parówek nad garnkiem z wodą do której zakraplamy 2 krople przeciwgrzybicznego drzewa herbacianego, po przez po prostu wąchanie odkręconego olejku, podprażanie gruboziarnistej soli i do bardzo gorącej i wtedy nakraplanie olejku z drzewa herbacianego na tak podgrzaną sól i wąchanie tej mikstury. Najprostszą i najdelikatniejszą metodą, ale też mocno wygodną jest do nasypanie soli gruboziarnistej do słoiczka, zakroplenie 2-3 kropi olejku z drzewa herbacianego na taką sól i przechowywanie zakręconego słoiczka z solą w środku, a zwykle „wąchanie” ze słoiczka jak najczęściej da nam już bardzo dużo korzyści.

A teraz dla tych, który zmagają się z cerą: Na trądzik i przebarwienia – dodaj 20 kropli olejku do codziennie używanego żelu lub toniku. Będzie działał antyseptycznie. Miejscowo możesz też nanosić olejek bezpośrednio na wypryski.

Mam tez dla Ciebie kilka podpowiedzi, jak w nieoczywisty sposób używać tego olejku:

  1. Na reumatyzm –nie wiem czy wiesz, ale olejek z drzewa herbacianego łagodzi opuchnięcia stawów. Wystarczy konkretną dozę czyli 10-20 kropli wymieszać z kilkoma kroplami np. oleju jadalnego i wmasować 2-3 razy dziennie w opuchnięte miejsce.
  2. Na zapalenie pęcherza, tutaj jest kilka metod, których próbowałam. Tkz. Nasiadówki, czyli ciepła woda, w której jest rozcieńczony olejek z olejem jadalnym i „siadamy” na 10 minut aż woda wystygnie. Można też nakropić takiego rozcieńczonego olejku na wacik i przyłożyć do miejsc intymnych na 10-20 minut.
  3. Aby usunąć nieprzyjemne zapachy z dłoni – wybielacz, cebula, ryby – z tymi i innymi uciążliwymi zapachami dobrze poradzi sobie wtarty w skórę olejek z drzewa herbacianego.

To co, zdecydowana? Możesz zmówić ten boski olejek tutaj: https://sklep.zielonydetox.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

3 + piętnaście =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.