Zdrowa wątroba to piękna skóra?
28 kwietnia 2022
Jak naturalnie wyleczyć zapalenie pęcherza?
29 kwietnia 2022
Pokaż wszystkie

Co na problemy z zasypianiem i bezsennością ?

Czy sen jest ważny?

W trakcie snu dochodzi do oczyszczenia mózgu oraz jego regeneracji. Wiadomo też, że jakość snu wpływa na nasze samopoczucie, a także na ogólną kondycję. Sen ma kluczowe znaczenie na funkcjonowanie naszego organizmu. Zmęczenie odbija się również na naszym wyglądzie.

Do skutków braku snu zaliczamy m.in.

🔺 Zaburzenia nastroju, rozdrażnienie.

🔺 Pogorszenie koncentracji, spadek motywacji do działania.

🔺 Zwiększone ryzyko otyłości.

🔺 Bóle głowy.

A mimo to tak wiele osób mimo dużego zmęczenia, wręcz wyczerpania długo nie potrafi zasnąć. To prawdziwa plaga. I rośnie wraz z stresem, jakiego doświadczamy w ciągu dnia. I problemy zdrowotne się pogłębiają. Zataczają przysłowiowe zaklęte koło. Spróbuj je naturalnie przerwać: https://zielonydetox.pl/product/spokojny-sen/

Jak pomóc sobie naturalnie?

Oto kilka sposobów na poprawę jakości snu

⭐️ Odłóż telefon i laptop co najmniej 30 minut przed snem.

⭐️ Nie kładź się z pełnym żołądkiem.

⭐️ Postaraj się wyciszyć przed snem, stwórz sobie jakiś rytuał np. 5 min. relaksujących ćwiczeń oddechowych 🧘‍♀️

⭐️ Ogranicz używki, bo używki = gorsza jakość snu.

⭐️ Zadbaj by w sypialni było ciemno i cicho.

Masaż stóp z olejkami

  1. Zacznij od masażu na czubku dużego palca u stopy. Masuj punkt kolistymi ruchami. Następnie delikatnie uciśnij i przytrzymaj.
  2. Przejdź do masażu dużego palca kciukiem. Zacznij od jego zewnętrznej strony i masuj go w kierunku czubka.
  3. Czas na górną część stopy. Przesuwaj kciukiem wywierając nacisk na całe podbicie stopy. Powtórz kilka razy.
  4. Teraz śródstopie. Uciśnij kciukiem stopę po wewnętrznej jej stronie i okrężnymi ruchami masuj ją przechodząc jednocześnie na drugą stronę. Powtórz co najmniej 3 razy.
  5. Na koniec masaż wszystkich paluszków. Delikatnie pociągnij kolejno każdy palec u stopy. Zacznij od dużego palca i skończ na najmniejszym. W trakcie przechodzenia do kolejnego palca możesz poświęcić chwilę uwagi na masaż między palcami.

O czym jeszcze koniecznie warto pamiętać?

☑️ Jeśli to możliwe, ustal sobie stałe godziny snu i się ich trzymaj! Regularny sen sprawia, że Twój zegar biologiczny reguluje się, i przygotowuje ciało do snu, tak, że chodzisz spać zmęczony, a budzisz się wyspany.

☑️Jeśli nie wiesz jak się wyspać – rzuć palenie! Nikotyna zawarta w papierosach jest stymulantem, więc przeszkadza w zasypianiu prawie tak jak mocna herbata.

☑️ Wyeliminuj kofeinę i inne używki na 8 godzin przed snem. Kofeinę, czyli kawę, herbatę, i colę. Kofeina zostaje w Twoim ciele przez 8 godzin, więc jeśli wypijesz kawę do obiadu, może Ci to przeszkodzić w zaśnięciu wieczorem.

☑️ Ćwicz, ale nie wcześniej niż 4 godziny przed snem Ćwiczenia podnoszą temperaturę Twojego ciała na około 4 godziny, tym samym zapobiegając lub utrudniając zaśnięcie! Jeśli jednak poczekasz około 4 godziny, Twoje ciało zacznie stygnąć wydzielając melatoninę, co ułatwi zasypianie.

☑️ Utrzymuj niską temperaturę w pomieszczeniu, w którym śpisz. Lekarze zwykle zalecają, aby temperatura w sypialni wahała się pomiędzy 18 a 22 stopni Celsjusza.

☑️ Wyeliminuj wszystkie źródła światła. W tym smartfony. 🙂

Czy naprawdę potrzebujesz tabletek nasennych?

Psychiatrzy przyznają, że leki usypiające nowej generacji mają działanie uzależniające i zalecają je brać maksymalnie 6-8 tygodni jako objawowe leczenie przygodnej bezsenności związanej z silnym stresem. Jeśli bezsenność wynika z zaburzeń depresyjno-lękowych jako podstawę terapii wskazują psychoterapię. Nie warto przed tym uciekać. To super sprawa. Mimo, że kosztowna – bardzo pomaga i to jest działanie na przyczynę, a nie na objaw. 🙂

Jeśli bierzesz tabletki nasenne, wiedz, że istnieją również ziołowe sposoby na to by zasnąć i cieszyć się regenerującym snem. —> https://zielonydetox.pl/product/spokojny-sen/

Jaką mają przewagę nad lekami?

  • Nie uzależniają, choć tak jak leków nie można tych samych ziół brać w kółko, bo masz organizm przestanie na nie reagować.
  • Nie obciążają tak bardzo wątroby – substancje ziołowe (w tym przypadku głównie melisa) wspierają wątrobę – działa pobudzająco na wydzielanie żółci, przeciwdziałają stłuszczeniu wątroby i mega wspierają trawienie. działają pozytywnie na cały organizm wspierając odporność
  • Jeśli leki nasenne działają na ciebie już coraz słabiej i teraz pomyślałaś, że dodasz ten preparat do tego, co już bierzesz, to niestety nie jest to najlepszy pomysł.

Lekarze przestrzegają przed łączeniem antydepresantów i lekami nasennymi. Pewnie mają ku temu powody. 🙂

Spokojny sen – synergia ziół, witamin i melatoniny.

Spokojny sen to mieszanka dla osób oczekujących naturalnych substancji ziołowych, które nie uzależniając przyniosą wyciszenie i łagodnie pomogą zasnąć. Tak działa melatonina, która skraca czas potrzebny do zaśnięcia. Może ona być szczególnie pomocna przy częstych zmianach czasowych wynikających z podróży.

Lawenda zmniejsza drażliwość i pomaga w lepszym śnie i zrelaksowaniu się. Bardzo podobne działanie ma kozłek i melisa, które mają działanie relaksujące i uspokajające. Melisa dodatkowo w naturalny sposób pozytywnie wpływa na zdrowie psychiczne. Chmiel z kolei jest kojący dla układu nerwowego. A witamina B6 pomaga w jego prawidłowym funkcjonowaniu , jak również bierze udział w tworzeniu erytrocytów. 

Dzięki nowoczesnej technologii i “zagęszczeniu” substancji naturalnych można osiągnąć bardziej intensywny oraz szybszy efekt, który nie jest uzależniający. Ekstrakty ziołowe z lawendy, kozłka lekarskiego, melisy oraz chmielu są cenionymi od wieków substancjami, które pomagają przespać całą noc i rano czuć się wypoczętą i wyspaną. Dobry odpoczynek to niczym niezbędny nieraz reset dla naszego mózgu.

Pieprz dodany w mieszance nie dość, że pomoże w trawieniu, to jeszcze zwiększa wchłanianie i działanie wszystkich ziołowych składników. To nie wszystkie korzyści jakie możesz osiągnąć z pomocą tej kompozycji ziół, ale wszystkie, jakie dotyczą tylko i wyłącznie snu. 🙂 Synergia i wszechstronne działanie na organizm to coś za co kocham zioła szaloną odwzajemnioną miłością. 😉

Ten produkt pokocha każdy, kto potrzebuje ziołowej pomocy w wyciszeniu emocji i radzeniu sobie ze stresami dnia codziennego. https://zielonydetox.pl/product/spokojny-sen/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

20 + 10 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.